Kapitan i Admirał. Przygoda i Przypał.

Jan Pelczar | Utworzono: 16.06.2018, 10:59 | Zmodyfikowano: 16.06.2018, 10:59
A|A|A

Tylko na globusie widać, że z Jakucji najkrótsza droga powrotna do Europy wiedzie przez Biegun Północny. O swoich wyprawach Kapitan Szymon Przebinda i Admirał Eryk Krysowski opowiedzą wrocławianom dziś na Wyspie Słodowej i w niedzielę w Pubie Wędrówki. Skupią się na ostatniej podróży, w Radiu RAM wspominali też pierwszą. 

 

W swoich filmach Kapitan i Admirał apelują: telewidzowie wstańcie sprzed telewizorów i ruszajcie przed siebie! Czy we wtorek warto będzie wstać po meczu Polski na mundialu i planować wyprawę do Senegalu?

Senegal po przejściach na przejściu granicznym będzie się Erykowi i Szymonowi już zawsze źle kojarzył, ale czasu spędzonego tam nie żałują. To za sprawą miejscowej gościnności i niezwykłej przyrody tamtejszych parków narodowych.

Przygoda i Przypał - ta para była nieodłączna także na Saharze. Sprawiły to: krajobrazy, zimne noce oraz... marokańska żandarmeria.

Wyprawa do Jakucji nosi u Kapitana i Admirała tytuł: Przez Kołymę 100 na godzinę. Miejscowa Łada nie była ich jedynym środkiem transportu. Zbudowali też sobie tratwę. 

Rzeka Moma to fantastyczny spływ kajakowy. Lądem podróżuje się trudniej: jest grząsko, gęsto, dokuczają komary. 

Jakuci zachowali do dziś swoje wierzenia. 

Globus Kapitana i Admirała raz jeszcze pójdzie w ruch, by wytyczyć plan kolejnej podróży. Wrócą do Jakucji w lutym, w czas najbardziej srogich mrozów, jakie zna człowiek. Chcą nadać najwyższemu szczytowi gór Momskich nazwę szczyt Dybowskiego, na cześć Benedykta Dybowskiego. I z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnić uczestnika Powstania Styczniowego. 

W kolejną sobotę,  na zakończenie najnowszego sezonu Podróży z Radiem RAM polsko-marokańskie spotkanie muzyczne. Audycję poprowadzi Piotr Bartyś. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować