Obieżyświat ze świata gier

Jan Pelczar | Utworzono: 19.11.2016, 09:54 | Zmodyfikowano: 19.11.2016, 09:54
A|A|A

W deszczowy listopadowy poranek czekała na słuchaczy Podróży z Radiem RAM prawdziwa wyprawa dookoła świata. Od zimnych lądów Północy do rozpalonego słonecznym żarem Południa. Wszystko z obieżyświatem ze świata gier komputerowych, który swoje wyprawy po lądach i pikselach zbiera w jednym miejscu - na blogu zwanym Magazynem Gier. Znajdziecie go tutaj. Łukasz Kulczyk zapałał miłością do zwiedzania świata na Islandii. Nie ograniczył się tam do poznawania oczywistych miejsc, przejechał interior.

Z Islandii Łukasz zapamiętał m.in smak wieloryba. W kolejnych podróżach szukał cieplejszych miejsc, ale znalazł czas także na Syberię i Tokio

Kolejną miłością gościa Podróży z Radiem RAM jest Maroko. Był tam już dwa razy, ale wracać chce wielokrotnie.

 

Maroko to nie tylko Marrakesz i Tanger, także wyprawa w Góry Atlas. Łukasz wyruszył też pociągiem do Mauretanii i Sahary Zachodniej

W Podróżach z Radiem RAM rozmawialiśmy także o różnicach między Maroko i Mauretanią. Między kulturą arabską a berberyjską.

Szokiem było dla Łukasza lądowanie w Karaczi. Tam zrozumiał najmocniej jak duże są kontrasty między światami, które możemy zwiedzić w obrębie jednego globu.

Do Pakistanu, do tamtejszego klimatu i jedzenia, gość Podróży z Radiem RAM szybko się przyzwyczaił. Słuchaczom poleca m.in Peszawar i Lahore.

Znakomite wspomnienia Łukasz ma także z wyprawy do Gruzji i Armenii. To jedne z najgościnniejszych krajów na świecie.

Podczas jednej z podróży udało się też Łukaszowi skorzystać na międzylądowaniu i zwiedzić jedno z atrakcyjnych państw nad Zatoką Perską. Oman kusi nie tylko plażami. Łukasz zapowiada też powrót do Maroka, a także wyprawę w region Pamiru.

W kolejną sobotę w Podróżach z Radiem RAM będziemy relaksować się na Barbadosie i Malediwach. Przewodnikami Podróży z Radiem RAM będą Martyna i Paweł Kotaba.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować