Grudzień w Teatrze Improwizacji Improkracja

Radio RAM | Utworzono: 05.12.2017, 16:43 | Zmodyfikowano: 05.12.2017, 16:43
A|A|A

fot. Rafał Ogrodowczyk

Czym jest impro?
Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim. Każdy wieczór z Improkracją jest wyjątkowy.

O nas
Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

W nowym cyklu, w którym Improkracja zaprasza znanych artystów do współpracy (m. in. Natalia Grosiak, Konrad Imiela), zobaczymy tym razem Agnieszkę Franków- Żelazny- dyrektora Chóru Narodowego Forum Muzyki. To będzie niezwykły występ, a przecież nie jedyny w tym miesiącu, bo tuż przed Sylwestrem zagramy spektakl improwizacji z domieszką alkoholu… Zapraszamy Was do zakończenia 2017 roku razem z nami, przez cały grudzień!

REPERTUAR GRUDZIEŃ:
„Improkracja feat. Agnieszka Franków- Żelazny” 05.12.2017 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Zagramy wspólny spektakl z Agnieszką Franków- Żelazny! Dyrektorem Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu!

Tej jesieni zapraszamy Was na premierowy cykl. Na scenie zagramy z niezwykłymi artystami, których twórczość stanie się inspiracją dla całego spektaklu. Będziecie mogli zobaczyć jak Improkracja dzięki swoim gościom zmierzy w nieodkryte rejony komedii improwizowanej. Wspólny spektakl pozwoli też poznać nieznane dotąd oblicza naszych gości, a zarazem zobaczyć to, za co lubicie ich najbardziej. Poprzednie spektakle z serii „Improkracja feat.” z Natalią Grosiak oraz Konradem Imielą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Trzecim gościem cyklu będzie Agnieszka Franków- Żelazny, dyrygentka, dyrektor Chóru NFM, odznaczona medalem Gloria Artis, laureatka Fryderyków 2017- człowiek orkiestra! Jej autorytet, wiedza i ogromne doświadczenie muzyczne pomogą Improkracji stworzyć niesamowity spektakl.

„Krótkie formy” 12.12.2017 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

"Krótkie formy" to spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza. Występ pełen energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!


„Tymczasem” 19.12.2017 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Głównym bohaterem spektaklu "Tymczasem" jest miejsce, w którym jednocześnie toczy się akcja. Opowiadana historia trwa tyle czasu, ile sam spektakl. Wątki przeplatają się jak w świetnie zmontowanym filmie, a bohaterowie żyją własnym życiem, nawet gdy ich nie widzimy na scenie. Wszystko to zaimprowizowane na oczach publiczności!

„Ze mną się nie napijesz?” 30.12.2017 (sobota), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Zapraszamy na improwizowany spektakl! Ze mną się nie napijesz? - to kolejna kontrowersyjna odsłona teatru Improkracji. Ten eksperyment sceniczny graliśmy już nie raz, zawsze przed Sylwestrem- w tym roku nie może być inaczej. Jak zawsze spektakl będzie w pełni improwizowany, tym razem jednak aktorzy zmierzą się z nietypowym wyzwaniem. Będą spożywać na scenie alkohol i grać dalej jak gdyby nigdy nic. Co z tego wyniknie można przekonać się tylko w jeden sposób. Zapraszamy Was do zakończenia 2017 roku razem z nami!

REKLAMA

To może Cię zainteresować