Listopad w Teatrze Improwizacji Improkracja

Radio RAM, Agnieszka Żulewska | Utworzono: 02.11.2017, 14:56 | Zmodyfikowano: 02.11.2017, 14:56
A|A|A

Czym jest impro?

Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Viola Spolin, Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim. Każdy wieczór z Improkracją jest wyjątkowy.

O nas:

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.
Po sukcesie październikowych występów (ponad 200 widzów tygodniowo) Improkracja nie zwalnia w listopadzie. W nowym cyklu, w którym Improkracja zaprasza znanych artystów do współpracy, zobaczymy tym razem Konrada Imielę- dyrektora Teatru Muzycznego CAPITOL. To będzie niezwykły występ, a przecież nie jedyny w tym miesiącu… Zapraszamy Was w każdy wtorek do Vertigo o godzinie 20:00! 

REPERTUAR LISTOPAD:
„Improkracja feat. Konrad Imiela” 07.11.2017 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Zagramy wspólny spektakl z Konradem Imielą! Aktorem i dyrektorem Teatru Muzycznego CAPITOL we Wrocławiu!

Tej jesieni zapraszamy Was na premierowy cykl. Na scenie zagramy z niezwykłymi artystami, których twórczość stanie się inspiracją dla całego spektaklu. Będziecie mogli zobaczyć jak Improkracja dzięki swoim gościom zmierzy w nieodkryte rejony komedii improwizowanej. Wspólny spektakl pozwoli też poznać nieznane dotąd oblicza naszych gości, a zarazem zobaczyć to, za co lubicie ich najbardziej.
Pierwszy spektakl z serii „Improkracja feat.” z Natalią Grosiak cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wieczór, w którym połączyliśmy piękny głos wokalistki Mikromusic oraz komedię improwizowaną był niezapomnianym przeżyciem.

Drugim gościem będzie Konrad Imiela- aktor i dyrektor Teatru Muzycznego CAPITOL. Wieloletni dyrektor Przeglądu Piosenki Aktorskiej, współtwórca Formacji Chłopięcej „Legitymacje”, kompozytor i autor piosenek. Wielkie doświadczenie i niesamowite utwory Konrada Imieli będą inspiracją dla Improkracji do zaimprowizowania scen. Spektakl, w którym zagra z nami Konrad Imiela inspirowany będzie formatem Armando.

„Strumień świadomości” 14.11.2017 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

“Strumień świadomości” to dynamiczny spektakl, w którym sugestia widza rozpoczyna nieprzewidywalną serię zabawnych wydarzeń. Odgrywane sceny w każdym momencie mogą płynnie zmienić swój bieg, bohaterów lub przeskoczyć do równoległego świata. Widzowie skupiają się na byciu tu i teraz i pozwalają, aby poniósł ich strumień skojarzeń improwizatorów. Kolejne sugestia to nowe domino scen, w których pozornie zwyczajny początek zyskuje zaskakujący i komiczny potencjał.

„Krótkie formy” 21.11.2017 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
"Krótkie formy" to spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza. Występ pełen energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!

„Before and after” 28.11.2017 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Spektakl, w którym widzowie wybierają pewne kluczowe zdarzenie, wokół którego toczyć się będzie fabuła. Aktorzy będą improwizować sceny umiejscowione tylko przed lub po wydarzeniu szukając jego przyczyn i skutków. Szalone skoki w czasie, mnogość wątków, ciekawe postaci i próba spięcia tego wszystkiego w całość - to jest właśnie nasze Before and After!

www.improkracja.pl 

www.facebook.com/improkracja

REKLAMA

To może Cię zainteresować