Dzień Życzliwości już 21 listopada

Radio RAM na podst. mat. prasowych | Utworzono: 16.11.2017, 13:01 | Zmodyfikowano: 16.11.2017, 13:01
A|A|A

mat. prasowe

21 listopada na całym świecie obchodzony jest World hello day. Uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych święto było wezwaniem do pokoju. We Wrocławiu obchodzimy je pod nazwą Dzień Życzliwości, propagując wartości takie jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.

Hasło wrocławskiej kampanii to „Znajdź NIĆ porozumienia". Namawiamy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która zawsze wsparta jest wszechobecną życzliwością. Wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

Organizatorzy przypominają: "Akcja, która zrodziła się we Wrocławiu, swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miejscowości w Polsce. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić! Bo najważniejsza jest nić porozumienia..."

Tego dnia pomiędzy 8.30 a 9.30 na pl. Dominikańskim, pl. Grunwaldzkim i koło Dworca PKP możemy być życzliwie powitani na przystankach uśmiechem wolontariuszy oraz drobnymi upominkami. Życzliwe spotkania dla rodziców z dziećmi zaplanowano także m.in. w Mediatece. Na ul. Oławskiej wystawa grafik z dwunastu edycji Dnia Życzliwości autorstwa Andrzeja Tylkowskiego. O godz. 19.00 specjalny życzliwy pokaz filmu „Jutro będziemy szczęśliwi" w Oh Kino. Bezpłatne zaproszenia na film można odbierać w kasach Oh Kina od 16 listopada na hasło „Życzliwy seans z Oh Kino".  

Organizatorem jest Biuro Promocji Miasta i Turystyki, Urząd Miejski Wrocławia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować