Wrocław: Organizacja ruchu przed 1 listopada

Radio RAM, MK | Utworzono: 31.10.2017, 17:30 | Zmodyfikowano: 31.10.2017, 17:30
A|A|A

Fot. Andrzej Owczarek

Jutro nie wjedziemy więc przed bramę główną Cmentarza Grabiszyńskiego, bo zamknięty dla aut będzie odcinek Grabiszyńskiej od Ostrowskiego do Jordanowskiej. Auta będziemy mogli zostawić na trzech parkingach przygotowanych od strony ul. Krzemienieckiej i Petuniowej, czyli okolic FAT-u. Drugą nekropolią gdzie czeka nas sporo ograniczeń jest  cmentarz Osobowicki. Zamknięty będzie tam odcinek ul. Osobowickiej, a o tym gdzie w okolicy można zostawić auto mówi Elwira Nowak z urzędu miejskiego Wrocławia:

Godzinę dłużej będzie można wyjeżdżać z parkingu. Utrudnienia dla aut pojawią się przy wszystkich czynnych na co dzień nekropoliach, dlatego urzędnicy zachęcają by zamiast samochodów, 1 listopada wybrać komunikację miejską. Urząd uruchomił 16 dodatkowych linii tramwajowych i autobusowych.
-Specjalny tramwaj E1 między cmentarzem Grabiszyńskim a Osobowickim kursuje już dziś, a od jutra dodatkowych linii będzie aż 16. To autobusy zaczynające się od cyfry 3, a także tramwaje od E1 do E9-Adam Więcek z Urzędu Miejskiego Wrocławia:
Jeśli jednak zdecydujemy się wybrać samochód, pokonanie ok. 600 metrów od najbliższego parkingu do bramy głównej cmentarza Grabiszyńskiego może nam zająć pieszo około 7-8 minut. Nieco bliżej będzie można zaparkować w okolicach cmentarza Osobowickiego, gdzie od strony ul. Obornickiej zostanie uruchomiony parking na terenach wojskowych. Dla osób o ograniczonej sprawności dostępny będzie parking obok przejazdu kolejowego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować