Dobre den, Sobotnia Kawa z Jakubem Kroftą

Anna Fluder | Utworzono: 28.08.2017, 10:30 | Zmodyfikowano: 28.08.2017, 10:30
A|A|A

 

Miasta takie jak Hradec Kralowe, Brno czy Wrocław mają klimat, ciekawych ludzi i inspirujące propozycje dla artystów, tu czuję się najlepiej - mówi dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek. Wakacyjnie spotykamy się z obcokrajowcami, którzy na miejsce do życia wybrali nasze miasto i pytamy o rodzinne strony.  Gdzie warto się wybrać, co zobaczyć, czego spróbować z kuchni lokalnej.  Przy "Sobotniej kawie" usłyszeliśmy miedzy innymi o tym, że stolica Czech - Praga,  najchętniej odwiedzane przez turystów miasto, najbardziej przyjazna do zwiedzania jest o świcie, a dlaczego? - posłuchajcie sami.

 Na początek kilka słów o bajkach bez granic i o tym, że jesteśmy... z jednego ciasta:

Przed podróżą po czeskiej krainie, zapytaliśmy o naszą - bajkową , czyli propozycje dla najmłodszych i nieco starszych w Teatrze Lalek we Wrocławiu :

Wędrówkę zaczęlismy od rodzinnych stron naszego gościa czyli Hradec Kralowe:

Praga, najczęściej i najchętniej odwiedzanemiasto w Czechch to jednopcześnie jedna z najbardziej zatłoczonych stolic Europy. Turyści doceniają piękno Mostu Karola, ale Czesi wiedzą, że jego urok ginie wśród komercji i tłumów zwiedzjących,  ale jest pewien sposób by zobaczyć to miasto w pełnej krasie:

Kogo bawi czeski, niech wie, że nasi południowi sąsiedzi też mają dobra zabawę, gdy słyszą język polski:

 

Na koniec wracamy do bajek i sceny dla najmłodszych by wspomnieć, że Jakub to  syn wybitnego twórcy teatru lalek Josefa Krofty i dlatego dorastał wśród kukiełek, pacynek i ruchomych stworów:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować