Muzyka, ludzie, Wrocław jesienią w Radiu RAM

Radio RAM | Utworzono: 06.10.2016, 17:55 | Zmodyfikowano: 01.10.2016, 09:55
A|A|A

Jesienna RAMówka startuje 1 października w sobotę. Startuje ekstremalnie. 

Trzeci sezon Podróży z Radiem RAM zaczynamy w Czarnobylu. Posłuchacie opowieści z wyprawy do zamkniętej strefy w Prypeci, ale także wrażeń ze zwiedzania Lwowa i Kijowa. Naszymi gośćmi będą Radek Nowak i Arkadiusz Czarniakowski, którzy pojechali na Ukrainę z ekipą Wroc-LoW Level, spragnioną podróżniczych wrażeń ekstremalnych. Jesienią dzięki Podróżom z Radiem RAM będziemy też m.in w Turcji i Japonii oraz wybierzemy się w nietypową wyprawę po Europie.

Sobotnia kawa po wakacjach świeżo zaparzona i naszym pierwszym gościem w nowym sezonie będzie wrocławska pisarka, która dokładnie rok temu uśmierciła Pana Darcy'ego na kartach swojej debiutanckiej książki. Od tamtego czasu na rynku wydawniczym pojawiły się już trzy kolejne powieści jej autorstwa. W najnowszej "Klamki i dzwonki" cała akcja dzieje się we Wrocławiu. Kim jest Magdalena Knedler i jak daleko sięga jej wyobraźnia? Posłuchajcie w sobotnie popołudnie.

W sobotnie popołudnia wracamy do technologii, gier i gadżetów. Od 16:00 FutuRAM, a gośćmi Maćka Przestalskiego będą Michał Hawełka i Miłosz Szymaczak z kanału Masz 3 Życia, którzy opowiedzą o wszystkim tym, co dzieje się dziś w świecie gier wideo.

W niedzielę zamiast śniadania jemy Sunday Lunch. Season 2. English language competition, culture corner, special guest from England - Jim Parton - who wrote Robbie Williams autobiography and great music. Eng and Pl

(Niedzielny lunch w sezonie 2. - oprócz języka angielskiego i kącika kulturalnego będzie też specjalny gość prosto z Anglii: Jim Parton, który napisał biografię Robbiego Williamsa. Terry Clark-Ward i Maciek Przestalski przygotowują też dużo dobrej muzyki).

 
Po 14:00 w niedzielę Kulinarny Wrocław. Po trzech miesiącach sprawdzania wrocławskich foodtrucków, wracamy do klasycznego rytmu. Pierwszymi październikowymi gośćmi, będą autorzy bloga True Taste Hunter.
 
Weekend zakończymy z Druhem Sławkiem - jego Najlepszy groove w mieście zabrzmi po godz. 21, a wcześniej wraca audycja Nie - Tylko Jazzem. Gościem Piotra Karwata po 18:00 będzie Joanna Kwaśnik - z The Crackers i Joanna Kwaśnik Band. Piotr zaprezentuje też kilka nowszych i starszych płyt, których słuchał podczas wakacji.

 
W poniedziałek po godz. 15 przy Półce z książkami porozmawiamy o festiwalu Opowiadania, który zajmować się będzie w tym roku Historią przyszłości. O Opowiadaniach opowie Marcin Hamkało.

Po godz. 18 w poniedziałki wracają pojedynki na muzyczne skojarzenia - gościem Piotra Bartysia będzie Alskar (Ola Gierok) - nowa postać na wrocławskim rynku muzycznym, której piosenkę wyprodukował Fismoll - jaka jest, czego słucha - o tym w Back 2 Back.

We wtorek Muzyczne ja - po godz. 18 gościem programu będzie Mirosław Kocur reżyser teatralny, historyk i i teoretyk teatru. Profesor na Uniwersytecie Wrocławskim i w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej - jakiej muzyki słucha ktoś tak zakochany w teatrze?

Pierwsze wydanie Muzycznego Wrocławia nosić będzie znamiona podróży sentymentalnej. Zaproszenie od Maćka Szabatowskiego przyjęła Kasia Wypchło z projektu Yuuki - wrocławska wokalistka, z którą otwieraliśmy po raz pierwszy nasz środowy cykl. U Kasi wiele nowego, będzie więc ciekawie o tym oraz o wielu innych wydarzeniach muzycznych w mieście - m.in. o festiwalu Avant Art. Start w najbliższą środę po godzinie 18:00.
 
 zdj. Krzysztof Mystkowski, 41. FF Gdynia

Od najbliższego czwartku Strefa Kina co tydzień już czterogodzinna. Od 14:00 do 18:00. Ostatnią, dodatkową godzinę, wypełnimy muzyką filmową. W pierwszym październikowym programie premierą tygodnia "Wołyń". W programie wywiady z reżyserem Wojciechem Smarzowskim oraz aktorami Michaliną Łabacz i Arkadiuszem Jakubikiem.
 

 zdj. Krzysztof Mystkowski, 41. FF Gdynia
 
Gościem Strefy Kina będzie też Paweł Łoziński, reżyser dokumentu "Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham". Organizatorzy American Film Festival zdradzą też, jakie będą najciekawsze premiery tegorocznej edycji. Na AFF znów będziemy gościć z naszym studiem festiwalowym. W listopadzie pojawimy się też na Spektrum w Świdnicy, gdzie hitem będzie "Plac zabaw" Bartosza Kowalskiego, z którym długo rozmawialiśmy w Gdyni. Jego debiut podzielił publiczność 41. Festiwalu Filmowego w jego rodzinnym mieście, jak żaden inny film tegorocznej bardzo bogatej edycji.W czwartki po godz. 22 proponujemy Misję na Marsa - zapraszają Krzysztof Janoś i Marcin Furmański. Wreszcie doczekaliśmy się odcinka dla dorosłych - w pierwszej kosmicznej podróży (o ile dadzą radę) będą mówić o seksie.

To tylko wybrane propozycje z naszej jesiennej RAMówki - polecamy się do słuchania całe noce i całe dnie... zawsze przy muzyce w dobrym tonie! 
REKLAMA

To może Cię zainteresować