Centrum Historii Transportu w 2019 roku

Dorota Kuźnik, MK | Utworzono: 20.04.2017, 10:08
A|A|A

FOT: Tomasz Sielicki

Wniosek o dotację urzędnicy złożą w przyszłym tygodniu. Jak mówi Bartłomiej Świerczewski, z pieniędzy nie uda się zrobić wszystkiego, bo pojazdów jest zbyt dużo, ale będzie można wyremontować wnętrze zajezdni oraz kilka pojazdów:Chcemy doprowadzić do renowacji czterech pojazdów, które będą mogły być udostępniane potem mieszkańcom.            

  (Fot.Tomasz Sielicki)

Mowa tu o kwocie kilku milionów złotych. Centrum Historii Transportu planowo ma zostać oddane w 2019 roku. Placówka ma się cały czas rozwijać, a do początkowej bazy eksponowanych pojazdów z roku na rok mają dochodzić kolejne.

(Fot.Krzysztof Kokot)

Do współpracy przy powstawaniu centrum są zaproszeni aktywiści, którzy w swoich zbiorach mają prawdziwe perełki. Krzysztof Kołodziejczyk z Klubu Sympatyków Transportu Zbiorowego mówi, że wiele z nich można nadal zobaczyć na ulicach:W swojej kolekcji posiadamy też autobusy z lat 80. stare kasowniki, zdjęcia i rysunki techniczne.       


(Fot.Bogusław Wielgoszewski)

Wrocław jest w posiadaniu tramwajów drewnianych typu Nowa Berolina, a także pojazdów gospodarczych, które służyły na przykład do czyszczenia torów. Niektóre egzemplarze są jedynymi tego typu na świecie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować