Nowa linia tramwajowa co roku? To pomysł Alicji Chybickiej

Radio RAM, Przemek Gałecki | Utworzono: 20.11.2017, 17:41 | Zmodyfikowano: 20.11.2017, 17:41
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

System komunikacyjny Wrocławia jest dzisiaj w stanie przedzawałowym – ocenia Alicja Chybicka. Receptą na to mają być nowe połączenia. W pierwszej kolejności mają powstać inwestycje obiecane przez prezydenta Rafała Dutkiewicza, później trasy na Jagodno, Swojczyce, Ołtaszyn, a także na Psie Pole i Maślice. - Nie zapominamy także o kierowcach samochodów – dodaje Chybicka.

- W niektórych miejscach Wrocławia pełny zawał. Część naszych ulic szczególnie w godzinach szczytu, szczególnie w piątek jest kompletnie zatkana, już z pełną martwicą bo siedzą w tych autach zdenerwowani kierowcy. Trzeba to szybko leczyć.

 Wśród priorytetów drogowych kandydatka PO mówi o budowie północnego odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej, Łącznika Świebodzkiego łączącego ulicę Grabiszyńską z Robotniczą, czy budowie obwodnicy Muchoboru Wielkiego. 

Kandydatka na prezydenta Wrocławia deklaruje także rozbudowę sieci parkingów Park&Ride. Zmiany mają dotknąć też system inteligentnego zarządzania ruchem, na który ma zostać przeznaczonych więcej pieniędzy:

- Światła, które chodzą w beznadziejny sposób powodują, że my stoimy na tych światłach. Ten ruch nie jest płynny. Dla mnie wrocławska regulacja świateł jest "stupid", a nie "smart" - dodaje Alicja Chybicka.

Plan rozwoju sieci tramwajowej i autobusowej według Alicji Chybickiej:

Lata 2019-2022: jeden rok – otwarcie co najmniej jednej nowej linii tramwajowej w tym: tramwaj na Nowy Dwór (docelowo na Muchobór Wielki), przez Popowice, przez ul. Hubską.
Powstanie nowych linii:na Jagodno, Swojczyce, Ołtaszyn z przedłużonym projektem do granic miasta
Rozpoczęcie procesu inwestycji budowy nowy tras tramwajowych na: Psie Pole, Maślice.
Ponadto w planach jest także budowa nowej zajezdni tramwajowej oraz rozbudowa zajezdni tramwajowej nr 4 przy ul. Powstańców Śląskich 209. Zakup wyłącznie w pełni niskopodłogowego i klimatyzowanego taboru tramwajowego i autobusowego. Wzrost częstotliwości i koordynacji funkcjonowania MPK. Uproszczenie taryfy komunikacyjnej.

Na liście obietnic wyborczych Alicji Chybckiej są jeszcze m.in:

Wydatki na lokalny transport zbiorowy, bez zadań inwestycyjnych w rozbudowę sieci, będą stanowić co najmniej 10% budżetu miasta.
Transportowa złotówka za złotówkę, czyli złotówka wydana na transport samochodowy oznacza również złotówkę na transport zbiorowy.
Rozbudowa systemu drogowego miasta oraz poprawa nawierzchni dróg.
Program likwidacji absurdów komunikacyjnych dla kierowców.
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszego, rowerowego i drogowego.
Kontynuacja rozbudowy sieci rowerowej oraz wzrost nakładów na Program Ruchu Pieszego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować