Tropem smoków przez Wietnam, Laos i Kambodżę

Jan Pelczar | Utworzono: 03.12.2016, 06:52 | Zmodyfikowano: 03.12.2016, 06:52
A|A|A

Tylko w 2016 roku Magdalena Englot przejechała przez Azję Południowo-Wschodnią, poszusowała na nartach w Alpach francuskich, zwiedziła Rzym i Dubaj. Jej recepta na tak liczne wyprawy? Umiejętne wykorzystywanie weekendów. Nie tylko długich. Kilka dni wolnego to dla niej wystarczający czas, by zwiedzić np. stolicę Wloch. Magda preferuje intensywny styl zwiedzania. W Azji zakochała się w smokach, a wszędzie uwielbia podpatrywać ludzi.

W Rzymie mniej ważne były dla niej muzea i zabytki. Magda stawia na dobrą kawę i obserwowanie ludzi: mieszkańców i turystów.

W Alpach Magdalena wybrała Chamrousse. Już nazwa, która kojarzy się z "samym mrozem", sprzyja fanom białego szaleństwa.

Mróz zamieniliśmy na upał, przemieszczając się do Dubaju. Miasto kontrastów - strzelistych wieżowców i starego miasta, spotykających się w metrze bogaczy i robotników.

Po żarze Dubaju trzydziestostopniowe upały w Azji Południowo-Wschodniej były dla gościa Podróży z Radiem RAM jak przyjemny chłód. Spektakularna była też pora deszczowa.

Rok wcześniej Magdalena poleciała do Tajlandii. Pierwsze dni w Bangkoku były kulturowym i klimatycznym szokiem. Jedną z azjatyckich fascynacji Magdy okazały się smoki.

Trasa przez Wietnam, Laos i Kambodżę nie była przypadkowa. W Wietnamie można sobie przypomnieć, jak żyliśmy przed denominacją. Tam znów łatwo stać się milionerem.

W Wietnamie Magda poleca autobusy z miejscami sypialnymi. Jej ulubionym miastem jest zaś Hanoi. 

 

Laos to raj dla motocyklistów. Magda nie zdecydowała się na podróż jednośladem, a transport zbiorowy nie działa już tak, jak w Wietnamie. Większe są też odległości pomiędzy atrakcyjnymi miejscami.

 

Kambodża przyciągnęła gościa Podróży z Radiem RAM głównie słynnym Angkor Wat. Na miejscu czekało wiele innych odkryć. Wśród nich bambusowy pociąg.

Bambusowy pociąg tym różni się od złotego, że istnieje. Istnieją też plany Magdy na kolejne wyprawy, ale na razie są tajemnicze. Wiadomo, że marzy o samochodowej wyprawie przez Stany Zjednoczone, ale to jeszcze nie w 2017 roku.

Kolejna sobota w Podróżach z Radiem RAM to wyprawa na Wyspy Zielonego Przylądka z dobrymi znajomymi naszych słuchaczy. Ewelina i Piotr Trembeccy są autorami zdjęć, które prezentowaliśmy tutaj.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować