Teatr 21 wystąpi na Brave Festival!

Radio RAM | Utworzono: 09.06.2014, 15:53 | Zmodyfikowano: 09.06.2014, 13:54
A|A|A

Brave Festival promuje sztukę odważną i bezkompromisową. Występ Teatru 21 na tegorocznym festiwalu to wielki sukces. Niemal w ostatniej chwili w budżecie festiwalu udało się wygospodarować środki na przyjazd Teatru 21 do Wrocławia. Sumę pozyskano dzięki trzem polskim placówkom dyplomatycznym. Polskie Ambasady w Dżakarcie i New Delhi oraz Konsulat Generalny RP w Mumbaju odstąpiły od pobierania opłat za wizy dla ponad 30 artystów z Indii i Indonezji, którzy zostali zaproszeni na tegoroczny festiwal. - Dzięki wielkiej życzliwości trzech polskich placówek dyplomatycznych i pracujących w nich osób, udało nam się zaoszczędzić środki, które pozwalają nam na zaproszenie Teatr 21 do Wrocławia. 

- Chcemy serdecznie podziękować Konsulowi Generalnemu RP w Mumbaju Leszkowi Brendzie, Konsulowi RP w Dżakarcie Igorowi Kaczmarczykowi i Kierownikowi Wydziału Konsularnego RP w New Delhi Zbigniewowi Igielskiemu za pomoc i wsparcie okazane projektowi Brave Festival – mówi Marek Mieleszko, producent wykonawczy Brave Festival.

Teatr 21 wystąpi ze spektaklem „Statek miłości” w ramach Brave Festival 14 lipca o godz. 19:30 w Imparcie.

Koniec akcji crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi.pl, której celem było zebranie funduszy na przyjazd Teatru 21 na Brave Festival do Wrocławia. Osoby, które wsparły akcję otrzymają pieniądze z powrotem na swoje konto. – Dodatkowo, w ramach podziękowania każdy wpłacający dostanie od nas bilet na spektakl Teatru 21 – mówi Marek Mieleszko.

Teatr 21 zrodził się z warsztatów teatralnych prowadzonych w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę”. Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły, osoby z zespołem Downa i autyzmem, których od początku interesowała systematyczna, intensywna praca teatralna.

10. edycja Brave Festival odbędzie się w dniach 4-17 lipca 2014 r. we Wrocławiu.

Bilet na spektakl Teatru 21, „Statek miłości” można kupić:  TUTAJ 

REKLAMA

To może Cię zainteresować