W piątek ruszy Brave Festival

BT, Piotr Osowicz | Utworzono: 10.07.2018, 16:15 | Zmodyfikowano: 10.07.2018, 16:16
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Sugestywna muzyka oraz spektakle z Afryki i Ameryki Południowej. Mistrzowie akrobacji breakdance, taneczne konfrontacje, 20 filmów i konkurs. Już 13 lipca we Wrocławiu rozpocznie się Brave Festival.

- Łącznie zobaczymy 13 artystów lub grup pochodzących z pięciu kontynentów - mówi Grzegorz Bral dyrektor i pomysłodawca festiwalu

- Ja chcę widza, który wybierze, żeby do nas przyjść. Wybierze, żeby się dowiedzieć. Wybierze, wiedzieć raczej niż nie wiedzieć i posługiwać się stereotypem. Nie będę słuchał sąsiada, który mówi "wszystkiemu winni są bla, bla, bla" tylko dowiem się czy ktokolwiek w ogóle czegokolwiek jest winny. To jest festiwal dla odważnego widza.

Impreza rozpocznie się piątkowym koncertem w Operze Wrocławskiej muzyków z Syrii, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Leopoldinum. Szef programowy Brave Festival, Marek Mieleszko opowiada nam natomiast o tym co przygotowana dla nas ostatniego dnia:

- Chciałbym opowiedzieć o finale i projekcie Ghetto Classics, który narodził się w slumsach w Nairobi. To jest projekt tamtejszej lokalnej aktywistki, która postanowiła zaoferować darmowe lekcje nauki gry na instrumentach dla  tamtejszych dzieciaków, odciągnąć ich od ulicy. My postanowiliśmy sprowadzić dzieciaki do Polski i udostępnić im scenę w Capitolu.

Radio RAM jest patronem medialnym Festiwalu. Zapraszamy do naszej Sali Koncertowej w sobotę, gdzie o 21.00 pokazany zostanie spektakl Teatru Pieśń Kozła " Król Lear ". Działać też będzie nasze specjalne studio festiwalowe, pełen gości program nadawać będziemy z Ogrodu Staromiejskiego w godzinach 15.00 -19.00 w środę 18 lipca.

Szczegółowy program Brave Festival.

REKLAMA

To może Cię zainteresować