Masz pomysł na letnią aktywność w mieście? 1 maja rusza nabór do Mikrograntów

Anna Fluder | Utworzono: 27.04.2022, 09:25 | Zmodyfikowano: 27.04.2022, 09:25
A|A|A

Ołbińskie Bąbelki_fot Michał Kacprzak

Mikrogranty to prowadzony przez Wrocławski Instytut Kultury i Fundację Umbrella ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, w którym każdy wrocławianin i wrocławianka ma szansę na realizację pomysłów z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym i wzmacniającym więzi.
Do trwającego od 1 do 15 maja naboru przyjmowane są przeróżne propozycje inicjatyw, których celem może być integracja, umożliwienie ciekawego spędzenia wolnego czasu w mieście, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia. Mogą to być różnego rodzaju sąsiedzkie warsztaty w plenerze, wędrówki i wycieczki rowerowe śladami ciekawych historii, tematyczne spotkania lub inne aktywności skierowane do społeczności lokalnej. Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki tej samej ulicy, podwórka i osiedla!

Co można zrobić z Mikrograntami? Opowiadał w Radiu RAM Kajetan Buturlak z Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Lato to idealny moment na aktywności na zielonych terenach Wrocławia, dlatego w nadchodzącym naborze czekamy przede wszystkim na inicjatywy odbywające się w plenerze – tłumaczą organizatorzy. – Miejskie skwery, parki, rzeczne wały i osiedlowe podwórka – z pewnością w waszej okolicy znajdzie się sporo miejsc, w których w wakacje możemy wspólnie spotykać się i działać! – dodają. 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować