Czworonożni terapeuci na szkolnych korytarzach [POSŁUCHAJ]

Radio RAM, BT | Utworzono: 25.10.2021, 06:48 | Zmodyfikowano: 25.10.2021, 06:50
A|A|A

fot. Justyna Kościelna

Ma zaledwie 4 lata, ale świetnie sobie radzi w szkole, co więcej - lubi do niej chodzić. Brego, owczarek staroniemiecki, jest jednym z kilku psów, które regularnie odwiedzają uczniów. Zwierzak przychodzi do podstawówki nr 107 na wrocławskim Ołbinie, która niedawno dołączyła do miejskiego programu "Pies w szkole". - Brego jest od szczeniaka przygotowywany do pracy z dziećmi; przygotowani są też uczniowie, którym pokazuję, jak należy się zachowywać w towarzystwie psa - podkreśla właścicielka czworonoga Katarzyna Herman, która jest nauczycielką w świetlicy.

- Regularny kontakt dzieci z psem w szkole ma udowodnione korzyści, czego dowodzą wieloletnie badania prowadzone w Austrii - podkreśla Barbara Borzymowska, rzeczniczka ds. zwierząt we wrocławskim magistracie, która koordynuje akcję:

Projekt "Pies w szkole" pilotażowo rozpoczął się w czerwcu w SP 84 i liceum nr 3 - by ułatwić uczniom powrót do szkolnych ławek po długich miesiącach nauki zdalnej. Od września do programu mogą dołączać kolejne placówki; W tej chwili jest ich cztery, za moment dojdą kolejne dwie. 

POSŁUCHAJ MATERIAŁU:

REKLAMA

To może Cię zainteresować