Koncert charytatywny dla wrocławskiego Domu Samotnej Matki

PP, Beata Makowska | Utworzono: 22.10.2021, 09:10 | Zmodyfikowano: 22.10.2021, 09:10
A|A|A

fot. Beata Makowska

To miejsce dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Często uciekające przed przemocą fizyczną i psychiczną, dotknięte ubóstwem i zagrożone społecznym wykluczeniem. - Podczas koncertu będzie organizowana dla nich kwesta - mówi Paweł trawka rzecznik wrocławskiej Caritas.

Obecnie budynek Domu Samotnej Matki wymaga pilnej interwencji budowlanej. Budynek przecieka, co skutkuje pojawianiem się pleśni wewnątrz. Konieczne jest poprawienie stanu wentylacji i określenie planu ratunkowego dla samej konstrukcji obiektu. - Chcemy aby ten budynek nie był zimną placówką pomocy, a  prawdziwą namiastką rodzinnego, bezpiecznego domu - mówi siostra Edyta ze Stowarzyszenia „Misja Dworcowa” im. ks. Jana Schneidera:

Organizatorzy zadbali, aby repertuar koncertu przypadł do gustu różnej widowni. - Oprócz klasyki zagrane zostaną także bardziej współczesne utwory - dodaje profesor Piotr Rojek, główny wykonawca utworów podczas koncertu.

Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę (23.10) w kościele pw. Krzyża świętego na Ostrowie Tumskim. Początek o godzinie 18.00.

REKLAMA

To może Cię zainteresować