W „bojowych" nastrojach, z pomalowanymi buziami – tak minął nam piknik w Parku Grabiszyńskim

Łukasz Lorenc | Utworzono: 12.06.2022, 20:42 | Zmodyfikowano: 12.06.2022, 20:42
A|A|A

fot. Artur Waszkielewicz

Na niedzielnym pikniku Radia RAM w okolicach Górki Skarbowców spotkały nas tłumy, piękna pogoda i moc atrakcji, dzięki którym czas płynął jeszcze przyjemniej! Odwiedziła nas m.in. Janina Pławnicka z Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek. Porozmawialiśmy o trawie, ponieważ Wrocław już od kilku lat zaprzestał koszenia trawy w parkach, co budziło na początku wiele kontrowersji, jednak podczas wspólnie spędzonego popołudnia – nikt wysokiej trawy się nie bał!

Koce i leżaki naszych słuchaczek i słuchaczy miały się na trawie świetnie i przysłużyły odpoczywającym dorosłym... a kiedy rodzice wylegiwali się w wysokiej trawie, dzieci malowały twarze i obserwowały trening brazylijskiej sztuki walki – przebojem pikniku w parku Grabiszyńskim, poza pokazem capoeiry w wykonaniu uczniów wrocławskiej grupy Orun Capoeira, było malowanie twarzy przez Justynę Pokojewską i Dawida Biernata z Sanaa Studio. Wśród wzorów dla najmłodszych królowały zwierzaki:

W Parku Grabiszyńskim nie brakowało niespodzianek, ale nasze serca skradł charyzmatyczny czworonożny bohater. Słoneczna pogoda i czerwcowy upał sprawił, że buldożek francuski o zobowiązującym imieniu Diva schronił się pod RAMowym namiotem w poszukiwaniu cienia i wody i został tak z nami do końca. Każdy kto do nas zaglądał by odebrać kosz piknikowy lub poczęstować się ciastkiem czy zgarnąć naklejki, spotykał Divę i nie mógł oprzeć się jego czarującej aparycji. Diva pochrumkując jak świnka dawał się pomiziać każdej chętnej osobie i tak stał się naszym radiowym pupilem.

Dopisali również goście, którzy wybrali się na plenerową celebrację RAMu po raz pierwszy. Słuchaczki zdradzały jakie profity czekają na tych, którzy przychodzą wcześniej i obiecywały pojawić się na kolejnych piknikach. Miłosława Bożek spotkała również wycieczkę wychowanków Fundacji Arka, którzy w nagrodę za dobre sprawowanie wybrali się do Wrocławia i końcówkę weekendu na Dolnym Śląsku postanowili spędzić z właśnie z nami w parku Grabiszyńskim.

Tak długich kolejek jak pod Górką Skarbowców w parku Grabiszyńskim chyba jeszcze nie było. Druga odsłona Turnieju Hula Hop imienia Radia RAM zaskoczyła swoją popularnością nas wszyskich. Zwłaszcza tych uczestników, którym przez brak miejsc nie udało się zakwalifikować do konkursu. Emocje były ogromne, a zwyciężczyni tylko jedna. Miłosława Bożek śledziła poczynania zawodników zdradzi nam imiona tych, którzy dotarli do podium.

Miejmy nadzieję, że konkursy na czerwcowym Rejsie Radia RAM dostarczą przynajmniej w połowie takich emocji jak ten zakręcony turniej. Dorośli szykujcie się! Dziękujemy za wspólne spotkanie! Do zobaczenia na kolejnym pikniku 21 sierpnia w Parku Szczytnickim! Autorem zdjęć jest Artur Waszkielewicz.

Partnerem Pikników Rowerowych z Radiem RAM jest Miasto Wrocław.

 

Radio RAM dziękuje Zarządowi Zieleni Miejskiej za pomoc w organizacji pikników.

REKLAMA

To może Cię zainteresować