Pociąg do historii: Pałac Grodziec [PODCAST]

Joanna Lamparska, Piotr Bartyś | Utworzono: 02.06.2021, 11:11 | Zmodyfikowano: 02.06.2021, 11:11
A|A|A

Pozostałe fot. Joanna Lamparska

Wielki budynek w kształcie podkowy położony w pięknym parku czeka na przywrócenie mu świetności (co najprawdopodobniej w ciągu najbliższych latach nastąpi). Obiekt, otoczony podwójnym płotem, jest dla zwiedzających niedostępny. Dzięki Joasi Lamparskiej udaje nam się zajrzeć do środka.

To jeszcze kilka słów od naszego przewodnika: "Pałac ambasadora III Rzeszy w Moskwie, Tokio i Londynie. Rezydencja w Grodźcu u stóp Zamek Grodziec - miłośnicy, fani i turyści. Godzinami włóczyłam się po tych opuszczonych pomieszczeniach, widziałam rzeźby odzyskane w Hiszpanii, a niegdyś należące do tego miejsca, oglądałam dziwną konstrukcję, która wygląda na zamaskowany pokój, otwierałam sejf ambasadora. Pomimo zniszczeń i upływu lat te wnętrza robią nieprawdopodobne wrażenie." Tyle Joanna.

Zapraszamy na "Pociąg do historii".

 

 

REKLAMA
Dźwięki
Rezydencja w Grodźcu u stóp Zamek Grodziec. Godzinami włóczyłam się po tych opuszczonych pomieszczeniach, widziałam rzeźby odzyskane w Hiszpanii, a niegdyś należące do tego miejsca, oglądałam zamaskowany pokój, otwierałem sejf.

To może Cię zainteresować