Męski groove i dobre nawijki w MuzWro [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 31.03.2021, 11:05 | Zmodyfikowano: 31.03.2021, 11:05
A|A|A

Marek Niedzielski

W najnowszym MuzWro postawiliśmy na męskie granie. Przed mikrofonami dwie wcale już nie tak nowe, lecz nadal wielce obiecujące i rozpościerające artystyczne skrzydła postaci wrocławskiej sceny. Obie ze sporą liczbą zgłosek zapisanych w biogramach i zestawami nowych kompozycji. To na tych ostatnich skupiliśmy się na 89,8 FM.

MAREK NIEDZIELSKI 18:00

Z twórczością Marka zaznajamiamy Was w Radiu RAM od paru ładnych lat. W MuzWro gościliśmy go pierwszy raz w 2019 roku, potem zdążyliśmy pokazać Wam go w wersji "na żywo" podczas jednej z edycji RAM SessionZ jego piosenkami jest tak, że w zasadzie to numery pisane pod słuchacza naszej stacji. :) Osadzone w soulowej emocji, przepełnione feelingiem, taneczne i zwiewne, do tego dobrze zaśpiewane w ojczystej mowie i porządnie wyprodukowane. Każdy kolejny pojawiający się singiel jest tylko potwierdzeniem tego, w którym muzycznym gatniturze Markowi najlepiej do twarzy. 

Po 18:00 przywołaliśmy na antenie najnowsze utwory Marka, z nadzieją na pozyskanie większej dawki informacji na temat nadchodzącego debiutu płytowego. Rozmowy można posłuchać u dołu strony.
TONY YORU  19:00 

Ukrywający się pod pseudonimem Tony Yoru Antek Olech to chyba jedno z naszych najfajniejszych odkryć w świecie okołohiphopowym ostatnich lat. W MuzWro nie gramy zbyt wiele hiphopu - to niezaprzeczalny fakt. W ogóle wiele dobrych hip-hopiwych numerów odpada nam z rotacji przez fakt pojawiających się w nich inwektyw. Przepisy są tu nieubłagane, hasło "W dobrym tonie" zobowiązuje,  a wersje "clean" nie zawsze dostępne, ale ad rem...

Jeszcze jako Tony pokazał się słuchaczom Radia RAM w MuzWro z pierwszymi kompozycjami. Brzmiało to tak:Wychowywany w artystycznej rodzinie Tony ma za sobą spore doświadczenie muzyczne. Od dziecka uczył się i rozwijał wokalnie, poświęcając na rozwój każdą wolną chwilę. Już wtedy zaangażował się mocno w muzykę metalową, która dawała mu możliwość upustu emocji. W 2019 rozpoczął pracę nad nowym projektem, którym miał zamiar przekazać kompletnie inną cząstkę siebie.

Tak powstały „Zorze”. Album, w którym Tony porusza ważne dla niego tematy osobiste w klimatach m.in. alternatywy i R’n’B.

Tytuł jest nieprzypadkowy. Każdy problem i wątpliwości co do dzisiejszego świata pokazane na trackach są zorzami w głowie Antka, które nieustannie o sobie przypominają. Wokalista przedstawia problemy młodej osoby urodzonej na przełomie wieków. Jest częścią „zmęczonego” pokolenia, które przez ogrom możliwości i nacisk na odniesienie sukcesu powoli się wypala.

„Zorze” to pewnego rodzaju terapia, która pomaga Tonemu uporać się z tym światem i go zrozumieć. To taki moment, żeby się na chwilę zatrzymać, pochillować, myśląc o tym, co nas otacza. Sposób na zrozumienie innych, siebie i oswojenie z nadchodzącymi zmianami, których nie da się już ignorować.

Obu rozmów możecie posłuchać raz jeszcze poniżej.
Za tydzień spotykamy się w składzie: Oxford Drama i Mela Koteluk. 
Zapraszam!

Maciek Szabatowski 

PONOWNY ODSŁUCH PROGRAMU

REKLAMA

To może Cię zainteresować