Debiut Jazzowy Dawida Broszczakowskiego

Radio RAM, Anna Mikołajczyk, BT | Utworzono: 22.03.2021, 12:37 | Zmodyfikowano: 22.03.2021, 12:37
A|A|A

fot. mat. prasowe

 

Już w maju za pośrednictwem niezależnej wytwórni Klamka Music Records ukaże się debiutancki album Dawida zatytułowany „22".

Broszczakowski to artysta obdarzony talentem, ale także wykształcony muzyk, który do tej pory miał okazję współpracować z wieloma twórcami, w tym, między innymi z Klamką, SIS, Sskjegg, Urszulą, Akurat, czy Psio Crew.

Płyta „22" to piękne, przestrzenne i ciepłe brzmienie. Nie należy obawiać się tego, że mieszczące się w kategorii „jazz" ponieważ aż roi się tu od pięknych melodii wygrywanych na fortepianie przez autora. Do tego niebywała wirtuozeria wykonania i nietuzinkowe pomysły na aranżacje, które zaskakują swoją dojrzałością. Sączące się z głośnika nuty otulają ale też działają pobudzająco będąc idealnym wręcz tłem muzycznym dla zbliżającej się wiosny. 

Co warte podkreślenia, w nagraniu autorskiej płyty Dawida udział wzięli doskonali muzycy: Franciszek Pospieszalski, Peter Somos, Patryk Bizukojć, Patryk Gajda oraz Antoni Kuzak. Popis gry na saksofonie w wykonaniu ostatniego wymienionego muzyka usłyszeć możemy choćby w utworze „Nimbless". W jednym z utworów gościnnie można będzie również usłyszeć Roberta Szewczugę.

Symbolicznie, bo 22 marca 2021r. wydany został pierwszy singiel z płyty – tytułowa i otwierająca ją kompozycja „22".

Artystyczne działania Dawida wesprzeć można poprzez platformę crowdfundingową zrzutka.pl.

REKLAMA

To może Cię zainteresować