Do końca marca artyści mogą ubiegać się o stypendia prezydenta miasta

GN, PAP | Utworzono: 26.02.2021, 13:08 | Zmodyfikowano: 26.02.2021, 13:08
A|A|A

fot. Radio RAM

O kolejnej edycji stypendiów przyznawanych przez prezydenta miasta poinformował wrocławski magistrat. Artyści mogą się ubiegać o półroczne stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie w dziedzinie muzyki, teatru, sztuk wizualnych, tańca, literatury i filmu. Aplikować mogą także osoby zajmujące się upowszechnianiem kultury.

Tomasz Myszko-Wolski z biura prasowego wrocławskiego magistratu wyjaśnił, że stypendia mogą być przeznaczone tylko na realizację konkretnych pomysłów artystycznych. Z uwagi na ustanowienie roku 2021 rokiem Tadeusza Różewicza, urząd miejski zachęca, aby artyści rozważyli wybranie tematu związanego z osobą poety lub jego twórczością.

Wnioskować o stypendium mogą sami twórcy, przedstawiając dotychczasowy dorobek i projekt przedsięwzięcia związanego z Wrocławiem. „Autorski zamysł należy opisać, podać cel i zakładane rezultaty, pamiętając, że stypendium nie może być wydatkowane na zakup środków trwałych, dofinansowanie nauki, czy podnoszenie kwalifikacji zawodowych” – dodał Myszko-Wolski.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować