Wrocław miastem wolnym od samotności

Elżbieta Osowicz, mk | Utworzono: 14.02.2022, 15:23 | Zmodyfikowano: 14.02.2022, 15:23
A|A|A

Fot. materiały prasowe

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W NAJBLIŻSZEJ SOBOTNIEJ KAWIE W RADIU RAM

O tym dlaczego warto jej przeciwdziałać mówi prof. Dariusz Galasiński z Uniwersytetu Wrocławskiego:

Celem całorocznej kampanii społecznej jest przeciwdziałanie samotności, która dotyczy coraz większej grupy mieszkańców. O celu akcji mówi dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Dorota Feliks:

Rok 2022 został ogłoszony przez magistrat Rokiem Dobrych Relacji. W ramach tego projektu zaplanowano dziesiątki wydarzeń, między innymi wykłady, seminaria i konkursy. Miejskie potańcówki na pl. wolności mają od czerwca odbywać się co dwa tygodnie, a nie jak do tej pory raz w miesiącu.

Ambasadorami Roku Dobrych Relacji zostali: Olga Tokarczuk- pisarka, laureatka Nagrody Nobla; Anna Wyszkoni – wokalistka i Andrzej Piaseczny, wokalista.

- Przede wszystkim czuje się dumna, że jestem od 10 lat utożsamiana z miastem, które wychodzi z taką inicjatywą, które chce głośno mówić o problemie jakim jest samotność – mówiła Anna Wyszkoni.

-Obiecuję, ze nie będę tylko „wyglądał" do akcji, ale też czynnie wezmę w niej udział. We Wrocławiu odbędzie się szereg działań, w które się włączę i będą Państwa do tego namawiał – dodał Andrzej Piaseczny.

Projekt rezolucji w sprawie ustanowienia roku 2022 Rokiem Dobrych Relacji – Przeciw Samotności złożył Prezydent Wrocławia do Rady Miejskiej, która w grudniu 2021 roku pozytywnie przegłosowała ten pomysł.

REKLAMA

To może Cię zainteresować