Wiadukt na ulicy Kowalskiej zamknięty

Justyna Kościelna, el | Utworzono: 06.02.2021, 10:06 | Zmodyfikowano: 06.02.2021, 11:08
A|A|A

fot. Corvus monedula/fotopolska.eu (CC-BY-SA 3.0)

Wiadukt był już w kiepskim stanie i konieczne były naprawy - nie tylko nawierzchni jezdni i chodników, ale podpór oraz elementów betonowych i barier energochłonnych. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta podkreśla, że piesi będą mogli korzystać z wiaduktu niemal przez cały czas trwania remontu. Ale na kierowców czekają zmiany, bo przywrócenie ruchu kołowego planowane jest na czerwiec - do tego czasu będą obowiązywać objazdy przez Kowalską, Jana III Sobieskiego, Krzywoustego i Poprzeczną. Trasy przejazdu zmienią też autobusy linii 118 i 242. Koszt remontu wynosie ponad 4,5 mln zł.

Kierowcy podróżujący w stronę al. Poprzecznej będą zjeżdżać z ul. Kowalskiej na ul. Bolesława Krzywoustego w kierunku Warszawy. Po ok. 700 m wjadą na wiadukt nad ul. Jana III Sobieskiego, następnie zjadą na ul. Bolesława Krzywoustego i będą kontynuować jazdę w kierunku węzła ul. Kowalskiej i al. Poprzecznej - przypomina wroclaw.pl.

Kierowcy jadący od ul. Kowalskiej w kierunku osiedli Kowale i Swojczyce pojadą ul. Kowalską, al. Poprzeczną, ul. Bolesława Krzywoustego. 

 

 

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować