W weekend otwarcie dla ruchu wiaduktu w ul. Kowalskiej we Wrocławiu

PP/inf. prasowa | Utworzono: 10.06.2021, 19:25 | Zmodyfikowano: 10.06.2021, 19:25
A|A|A

fot. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta

Ruch na przeprawę wraca w nocy z 11 na 12 czerwca. Prace przy remoncie konstrukcji rozpoczęły się w lutym i zgodnie z planem będą kontynuowane do końca lipca, ale już bez utrudnień i objazdów dla samochodów. 

- To dobra i wyczekiwana informacja dla kierowców oraz pasażerów MPK, ponieważ oprócz pojazdów indywidualnych wracają na dotychczasowe trasy przejazdu autobusy linii 118 i 242. Ruch pieszy był utrzymywany na wiadukcie przez cały czas trwania remontu, ale teraz dzięki nowym chodnikom i oświetleniu będzie dużo bardziej komfortowy – wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Głównym celem remontu było zwiększenie nośności obiektu i nadanie mu prawidłowych spadków poprzecznych. Inwestycja obejmowała remont nawierzchni jezdni (szerokość 7,5 m ) i chodników (3,8 m), naprawę elementów konstrukcji, wymianę oświetlenia oraz remont schodów skarpowych.

106-metrowy wiadukt w ul. Kowalskiej jest zlokalizowany w sąsiedztwie Centrum Handlowego Korona;  został wybudowany w 1978 r. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować