Nie żyje mężczyzna, który został dwukrotnie potrącony przez dwa autobusy wrocławskiego MPK

BT, Malwina Gadawa | Utworzono: 02.02.2021, 17:29 | Zmodyfikowano: 02.02.2021, 17:31
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Autobus linii 115 potrącił będącego pod wpływem alkoholu mężczyznę, który znajdował się w tym czasie na jezdni. Półtorej minuty później tę samą osobę potrącił autobus linii 715. Mężczyzna został przetransportowany przez karetkę do szpitala. Pomimo udzielonej pomocy, w dniu dzisiejszym zmarł.

Jak informuje MPK obaj kierowcy są doświadczonymi pracownikami: 55- i 35-latek ze stażem w spółce odpowiednio 11- i 5-letnim. Przy planowaniu pracy kierowców zostały dopełnione wszelkie obowiązki wynikające z ustawy o czasie pracy kierowców, zapewniające odpowiednie przerwy i czas wolny. Kierowcy ci nie byli dotychczas sprawcami wypadków drogowych, a kierownictwo zajezdni autobusowej nie miało zastrzeżeń wobec ich pracy.

- Pozostaję w kontakcie z kierowcami, którym zaproponowałem opiekę psychologiczną, prawną oraz wszelką pomoc na każdym etapie postępowania prowadzonego przez odpowiednie służby. Podjąłem decyzję, że do czasu jego zakończenia obaj prowadzący nie będą wykonywać obowiązków służbowych. Spółka współpracuje z organami wyjaśniającymi to zdarzenie a zapis monitoringu został zabezpieczony i przekazany policji. Składam wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

REKLAMA

To może Cię zainteresować