20 miejsc na 20 lat Radia RAM - Statek Wrocław [POSŁUCHAJ]

Paweł Gołębski, Radio RAM | Utworzono: 11.11.2020, 14:23 | Zmodyfikowano: 11.11.2020, 14:23
A|A|A

fot. Anna Skupień

Aleksandra Klimaszewska, koordynatorka rejsów StatekWroclaw.pl, jest z nami od 3 lat i brała udział w 6 radiowych rejsach. Pani Aleksandra bardzo dobrze ocenia Rejsy z Radiem RAM, choć Rusałka to przecież postać demoniczna: „Ze słuchaczami Radia RAM nie było nigdy żadnych problemów. Bawią się fantastycznie, a na pokładzie zawsze panuje świetna atmosfera.”
Marta Wojnar, sternik motorówek Aquilo24.com, które czasem podrzucają spóźnialskich na Rusałkę. Zwróciła uwagę, że kobieta za sterami bywa dla niektórych zaskoczeniem: „Czasem mężczyźni dziwią się, gdy widzą, że motorówką, którą popłyną będzie sterowała kobieta”. Pani Marta podkreśliła, że od momentu otwarcia śluzy w centrum miasta najpiękniejsze widoki to te w okolicy Uniwersytetu Wrocławskiego, zwłaszcza wieczorową porą. „Z motorówki nikt nam jeszcze nie wypadł, ale zdarza nam się kogoś wyławiać, np. uczestników zabaw Juwenaliowych”.


Bosman
Robert Jońca jest z nami od początku Rejsów z Radiem RAM. Pływa dopiero od kilku lat. Bakcyla połknął, gdy kolega zabrał go na motorówkę: „Moim zadaniem jest pilnowanie porządku i bezpieczeństwa podczas rejsów. Słuchacze RAMu zawsze zachowują się nienagannie. Podczas innych rejsów niektórzy wchodzą na dach, wychylają się za burtę, a nawet próbują otworzyć drzwi”.


Kapitan Jerzy Walczak
za największą atrakcję Odry, oprócz widoków, uważa śluzy, których mamy obecnie we Wrocławiu prawie dziesięć. „Podczas Rejsów z Radiem RAM pasażerowie biegną wtedy na dziób i sprawdzają, czy zmieszczę się statkiem. Trochę mi wtedy zasłaniają, ale radzę sobie”.
Kapitan zwrócił też uwagę na trudną sytuację związaną z pandemią: „Życzymy sobie, by ta pandemia jak najszybciej się skończyła i można było normalnie otworzyć sezon w kwietniu. Radiu RAM życzę by było takie jak do tej pory, a nawet lepsze”.Z załogą #StatekWroclaw.pl, o tym jak się żyje, pracuje i relaksuje na wodzie rozmawiał Paweł Gołębski.

REKLAMA

To może Cię zainteresować