Gregory Porter "All Rise" - PŁYTA TYGODNIA

Radio RAM na podstawie materiałów wydawcy | Utworzono: 13.10.2020, 19:58 | Zmodyfikowano: 13.10.2020, 19:58
A|A|A

Długo trzeba było na ten krążek czekać. Oj, długo. Pierwotnie płyta miała się ukazać 17 kwietnia, potem datę premiery przesunięto na 28 sierpnia, wtedy muzyka pojawiła sie w portalach streamingowych, a na na CD dopiero teraz. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo była ta właśnie piosenka:

Tak, można rzec, że miałem rozmach”, mówi Gregory o singlu, na którym słychać jego zaufany zespół, sekcję dętą oraz 10 osobowy chór. „Gdy wchodzimy w to życie mamy w sobie strach i zwątpienie. W momencie, w którym łapiemy się czegoś realnego, prawdy… wtedy strach znika. O tym dla mnie jest ten utwór”, wyjaśnia artysta.Przed premierą Gregory Porter uraczył nas aż pięcioma singlami z albumu - co jeden, to perełka.

Od czasu swojego pierwszego dla Blue Note albumu z 2013 roku „Liquid Spirit”,  który zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Jazz Vocal Album, Gregory nie zawiódł swojej rzeszy fanów. Współpracował z Disclosure na „Holding On”, wydał taneczny singiel „Liquid Spirit - Claptone Remix”, który stał się jednym z najpopularniejszych utworów na Ibizie oraz zdobył kolejną nagrodę Grammy za „Take Me to the Alley” (2016). Artysta jest wciąż onieśmielony skalą swojego sukcesu, ale ma na to teorię: „Jako dziecko uspokajałem się dźwiękiem mojego głosu i myślę, że inni czują podobnie. Te piosenki mnie uzdrawiają”.

 

Gregory Porter przywrócił jazz szerokiej publiczności, osiągając szczyty list przebojów, wystąpił na legendarnej Pyramid Stage, zaśpiewał dla Królowej, pojawił się w najbardziej popularnych programach TV, był prezenterem serialu dokumentalnego „Gregory Porter’s Popular Voices” na BBC Four. W 2019 roku Porter uruchomił swój podcast „The Hang”, na którym pojawili się tak wybitni goście, jak Annie Lennox i Jeff Goldblum. Jest również pierwszym celebrytą, który zaśpiewał kołysankę w programie CBeebies Bedtime Stories.

Gregory Porter uświetnił start  historycznej misji Mars 2020 Perseverance. Podczas transmisji, 30 lipca, artysta wykonał przygotowaną specjalnie na tę okazję wersję utworu „America The Beautiful” ze swojego domu w Kalifornii. Porter jest pierwszym w historii artystą, którego NASA zaprosiła do występu podczas startu misji na Marsa. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z premierą nowego singla Portera „Concorde” – radosną, ujmującą odą do podróży międzygwiezdnych. W teledysku  z motywem kosmicznym, w którym Porter, przebrany za astronautę, występuje u boku swojego syna, Demyana. Jak mówi Gregory Porter: „Czuję się zaszczycony, że NASA zaprosiła mnie do występu przed tym historycznym startem. Eksploracja kosmosu inspirowała mnie od dziecka i nadal budzi we mnie podziw, gdy patrzę nocą w niebo. Wspaniale jest być częścią tego spektakularnego wydarzenia i dzielić tę wspólną chwilę międzyplanetarnej wyprawy z milionami ludzi na całym świecie.”

 

Artysta dwukrotnie wystąpił we Wrocławiu - w 2014 roku podczas "Jazzu nad Odrą" w sali Impartu i w 2018 roku w sali NFM. Utwór "Phoenix" pojawi sie też na na naszym albumie "RAM Cafe 15", którego premiera przewidziana jest na koniec listopada.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować