Niepełnosprawny biznesmen - czemu nie?

Dorota Kuźnik | Utworzono: 07.10.2020, 10:10 | Zmodyfikowano: 07.10.2020, 12:14
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Inkubator "Biznes Bez Barier" ma wspierać osoby z orzeczeniami w zakładaniu własnych firm, a także w aktywizacji zawodowej. Ponadto ma także promować niepełnosprawnych jako równie dobrych pracowników, jak osoby bez orzeczenia. Żeby móc dotrzeć do możliwie największej grupy zainteresowanych współpracujemy z takimi instytucjami jak MOPS, PFRON czy biurem Wrocław bez Barier mówi Małgorzata Dynowska z Wrocławskiego Parku Technologicznego: - Łącznie współpracuje z nami 30 instytucji, które mają pomóc nie tylko samym niepełnosprawnym, ale też przedsiębiorcom, którzy jeszcze nie zatrudniają, ale chcieliby zacząć przyjmować niepełnosprawnych do swoich firm.

Małgorzata Dynowska dodaje, że celem inkubatora jest także ośmielenie niepełnosprawnych by to oni stali się sami swoimi szefami:

Kamil Pietruszka - absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, który porusza się na wózku inwalidzkim mówi, że takie miejsca muszą istnieć żeby zmienić świadomość zarówno pracodawców jak i samych niepełnosprawnych. - Pracodawcy często nie zdają sobie sprawy, że zatrudnienie osoby niepełnosprawnej na przykład ruchowo nie wiąże się wcale z koniecznością wprowadzania wielkich zmian czy udogodnień. Dodaje, że praca to także element rehabilitacji - niekoniecznie fizycznej, ale społecznej. Możliwość spotkania się i nawiązania relacji z kolegami z pracy to bardzo ważna sprawa.

Nad powstaniem inkubatora pracował zmarły niedawno wrocławski rzecznik osób niepełnosprawnych Bartłomiej Skrzyński. Inkubator ma ruszyć w pierwszym kwartale 2021 roku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować