Wrocław pożegnał Bartłomieja Skrzyńskiego

el, Beata Makowska | Utworzono: 19.09.2020, 13:33 | Zmodyfikowano: 19.09.2020, 14:36
A|A|A

fot. B. Makowska/ P. Gołębski

- Żegnamy dobrego człowieka. Oddanego innym. Był i jest wzorem niesienia pomocy potrzebującym - między innymi tymi słowami na cmentarzu na Pawłowicach Wrocław pożegnał Bartłomieja "Skrzynię" Skrzyńskiego. We mszy świętej w kościele pw. Jana Apostoła na Zakrzowie uczestniczyli rodzina, przyjaciele, urzędnicy, aktywiści, sportowcy i mieszkańcy Wrocławia. Bartłomiej Skrzyński został pośmiertnie uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi:

- Żegnamy wspaniałego przyjaciela - podkreślał po mszy ksiądz Wiesław Karaś, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jana Apostoła:

WSPOMNIENIE: Zmarł Bartłomiej Skrzyński

Bartłomiej Skrzyński choć chorował na postępujący zanik mięśni i poruszał się na wózku inwalidzkim, prężnie działał na wielu płaszczyznach. Pełnił m.in funkcje rzecznika ds. osób niepełnosprawnych przy prezydencie Wrocławia. Był dziennikarzem i działaczem społecznym. Współtworzył m.in. kampanię „Wrocław bez barier” oraz był założyciele Fundacji W-skersi. Kochał żużel. Na cmentarzu żegnali go w sobotę m.in zawodnicy i kibice Betardu Sparty Wrocław.

 

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować