Podróże i sukcesy pisane dźwiękiem - dziś w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski | Utworzono: 23.09.2020, 11:10 | Zmodyfikowano: 23.09.2020, 11:10
A|A|A

Wokalista Tomasz Krajewski oraz pianista Bartłomiej Ziętara to od jakiegoś czasu projekt Gentelmen’s Jazz Duo - odnoga większego projektu Gentlemen's Jazz. Całość składu możecie posłuchać relatywniie często na scenie wrocławskiego klubu Vertigo oraz - w czasach COVIDu 0- podczas transmisji z domu.

Panowie wrócili niedawno z wyprawy po Europie gdzie dali serię koncertów, promujących nasze miasto. Dziś w studiu Muzycznego Wrocławia podzielą się z nami swoimi wspomnieniami i wrażeniami.

Po 18:00 posłuchamy, rzecz jasna, także ich autorskich kompozycji, którymi starali się zachwycić publiczność europejskich ulic. Poniżej pokazujemy Wam ich w pełnym gentlemańskim składzie. :)Po 19:00 antenę oddamy w ręce Anny Sudy, znanej szerzej jako An On Bast. Ania powraca na naszą antenę po paru latach przerwy z bardzo dobrą nowiną. 

To jedna z najbardziej ekscytujących i pozytywnych wiadomości tego roku dla polskiej sceny tanecznej: wrocławianka AN ON BAST wyda jesienią swój najnowszy album w wytwórni legendarnego Carla Coxa.

AN ON BAST, czyli Anna Suda, jest obecna na scenie muzyki elektronicznej od 2006 roku. Absolwentka Red Bull Music Academy grywa znakomite live-acty z muzyką house i techno oraz improwizowane, eksperymentalne formy z użyciem instrumentów hardware'owych. Występowała na wielu festiwalach: od barcelońskiego Sonara po krakowski Unsound, Garbicz i niemiecki Nachtdigital. Ma na koncie kilka albumów wydanych w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Chętnie reinterpretuje klasyczne dzieła Wieniawskiego, Chopina czy Pendereckiego na brzmienia elektroniczne.

Carl Cox jest legendą światowej sceny tanecznej. To DJ i producent obecny na niej od lat 80. Wtedy to zaczynał swoją przygodę z graniem balearycznego house'u i propagowaniem kultury klubowej w BBC Radio 1 czy setkach klubów na całym globie, gdzie zdarzyło mu się grać jako DJ. Autor niezliczonej ilości kompilacji, singli, remiksów, zwycięzca rankingów na najlepszego DJ-a na świecie. Wielki autorytet i kultowa figura techno-sceny. Wiele jego występów przeszło do historii jako historyczne.Albumem wieczoru podczas dzisiejszego wydania #MuzWro będzie najnowszy zestaw kompozycji Krzysztofa Zalewskiego - prosto z płyty "Zabawa". Po 20:00 zapraszamy wspólnie z Jackiem Dojwą na otwarcie nowego sezonu Instytutu Niskich Temperatur. Dzisiejsze spotkanie będzie stać pod znakiem hasła #homecoming. Spodziewajcie się miłej niespodzianki i wielu emocji zakodowanych w dźwiękach. Zapraszamy!

Maciek Szabatowski, Jacek Dojwa i Goście 

REKLAMA

To może Cię zainteresować