Najlepsi Polscy tenisiści i tenisistki zagrają we Wrocławiu

WK, mat. prasowe | Utworzono: 03.07.2020, 12:16 | Zmodyfikowano: 03.07.2020, 12:16
A|A|A

fot. mat.prasowe

W turnieju zagrają najlepsi Polscy tenisiści i tenisistki, m.in.: Kamil Majchrzak (108. w rankingu ATP) oraz Magdalena Fręch (173. WTA) czy Maja Chwalińska (226. WTA). Sponsorem tytularnym cyklu jest GRUPA LOTOS oraz Polski Związek Tenisowy, partnerami oraz sponsorami wydarzenia są: Ministerstwo Sportu, Supra Brokers oraz Miasto Wrocław. Wstęp na korty przy Al. Paderewskiego jest bezpłatny. Szczegóły dostępne na www.olimpijskiclub.pl.

Za nami już dwa turnieje tenisowe drugiej edycji LOTOS PZT Polish Tour, czyli Narodowego Pucharu Polski, rozegrane w Gdańsku i Szczecinie. Gospodarzem kolejnego turnieju z tego cyklu będzie Wrocław (6-10 lipca 2020), a impreza zostanie rozegrana na kortach Stadionu Olimpijskiego (al. Paderewskiego 35). W sumie, w różnych częściach kraju odbędzie się 9 turniejów w ramach tegoż cyklu.

- Podczas LOTOS PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski chcemy stworzyć szansę dla Polaków na rywalizację, zdobywanie kolejnych, sportowych doświadczeń i zarabianie niezbędnych do życia i trenowania środków. A wszystko to na rodzimych kortach – mówi Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisa.

- Poza względami sportowymi ten cykl ma także wymiar ekonomiczny. Chodzi o to, aby polski sport istniał i stał na jak najwyższym poziomie do momentu rozpoczęcia rywalizacji na międzynarodowych arenach. W puli nagród całej imprezy jest prawie 1,3 miliona złotych, a koszty związane ze wszystkimi zawodami pokrywa związek. Dla nas i dla naszych partnerów oraz sponsorów był to ogromny wysiłek finansowy i organizacyjny, ale wierzę, że jest to znakomita inwestycja – dodaje Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego, który zapewnia, że w turniejach wystąpi prawie cała krajowa czołówka.

Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco, bo niepokonany w Gdańsku i Szczecinie Kacper Żuk będzie miał trudne zadanie, by kontynuować zwycięską serię. We Wrocławiu dołączy do stawki zawodników Kamil Majchrzak, notowany na 108. miejscu w rankingu ATP World Tour. Kamil przez sześć miesięcy nie rozegrał oficjalnego meczu w wyniku kontuzji (przeciążeniowe pęknięcie kości miednicy), ale od maja intensywnie trenuje, więc zapowiada się ciekawa konfrontacja z zawodnikami, którzy mają za sobą już pierwsze starty w LOTOS PZT Polish Tour 2020.

Majchrzak będzie numerem jeden we wrocławskiej drabince, którą poznamy w niedzielę, a Żuk wystąpi z „dwójką". Obaj w pierwszej rundzie będą mieli „wolny los", podobnie jak inni rozstawieni gracze: Daniel Michalski (nr 3.), Michał Dembek (4.), Jan Zieliński (5.), Wojciech Marek (6.), Paweł Ciaś (7.) i Maciej Rajski (8.). Na korcie zobaczymy też jednego z najbardziej doświadczonych polskich tenisistów – Grzegorza Panfila.

Oprócz singla, rywalizacja toczyć się będzie także w deblu, w którym dwa triumfy w dotychczasowych startach odniosła para Kacper Żuk i Szymon Walków.

Natomiast wśród pań również odnotujemy debiut w tegorocznej edycji LOTOS PZT Polish Tour, bowiem do gry przystąpi Maja Chwalińska, świeżo upieczona maturzystka z nowym trenerem w teamie wystąpi z numerem dwa, bo „jedynką" w drabince będzie Magdalena Fręch.

Oprócz nich w gronie rozstawionych zawodniczek znajdą się: zwyciężczyni z Gdańska – Anastazja Szoszyna (3.) , Stefania Rogozińska-Dzik (4.), Julia Oczachowska (5.), Weronika Falkowska (6.), triumfatorka ze Szczecina – Martyna Kubka (7.) i Joanna Zawadzka (8.).

Ogółem, w poniedziałek 6 lipca na kortach Olimpijski Club rywalizację rozpocznie 64 zawodników – 32 tenisistki i 32 tenisistów.

Pula nagród we wrocławskim turnieju wynosi 56 tysięcy złotych. Zwycięzcy poszczególnych zawodów otrzymają 8 tysięcy, a ich finałowi przeciwnicy 4,5 tysiąca złotych. Półfinaliści wzbogacą się o 2 tysiące, a awans do ćwierćfinału wyceniono na połowę tej kwoty. W grze podwójnej triumfatorzy zainkasują 4 tysiące do podziału.

Honorowy patronat nad Lotos PZT Polish Tour objęło Ministerstwo Sportu. „To podkreśla rangę wydarzenia, a nie będę ukrywał, że jest to dla nas szczególna impreza. Od 13 marca, czyli od momentu kiedy sport w każdej postaci został w Polsce zamrożony, jest to pierwszy turniej, który przeprowadza Polski Związek Tenisowy" – mówi Jacek Janowicz, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu.

Jak wspominaliśmy – dwa turnieje LOTOS PZT POLISH TOUR – Narodowego Pucharu Polski już za nami, w Gdańsku oraz w Szczecinie. Gospodarzem kolejnej imprezy tego cyklu jest właśnie Wrocław (6-10 lipca). Potem najlepsi Polscy tenisiści i tenisistki będą rywalizować w: Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego (25-28 lipca), Łódzi (29 lipca – 1 sierpnia), Bydgoszczy (15-18 sierpnia). Natomiast na zakończenie dwa turnieje cyklu odbędą się w Poznaniu (22-25 oraz 26-29 sierpnia).

REKLAMA

To może Cię zainteresować