Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie

GN | Utworzono: 27.06.2022, 13:57 | Zmodyfikowano: 27.06.2022, 13:59
A|A|A

Fot. Maciej Bauza

Rywalizacja we Wrocławiu będzie toczyła się w trzech kategoriach: singiel damski, singiel męski i gra podwójna, czyli popularny debel. Turniej główny poprzedzą dwustopniowe eliminacje dla zawodników i zawodniczek, które punktami rankingowymi nie kwalifikują się do głównej drabinki mistrzostw. Do wywalczenia w eliminacjach jest osiem premiowanych awansem miejsc. Rywalizacja rozpocznie się 3 lipca.

Organizatorem mistrzostw jest Come-on Tennis Club Wrocław i Polski Związek Tenisa. O szansie na promocję tenisa i regionu mówi Radosław Bielecki, prezes klubu.

Cieszymy się, że Polski Związek Tenisowy obdarzył nas zaufaniem i powierzył organizację tak ważnej ogólnopolskiej imprezy - podkreśla Radosław Bielecki. - Do dla nas duże wyzwanie i nobilitacja. Po za tym doskonała promocja tenisa, który teraz na fali zwycięstw Huberta Hurkacza i Igi Świątek zyskał na popularności. Kto wie może właśnie we Wrocławiu swoje kariery rozpoczną następcy Igi i Huberta.

Turniej juniorski to impreza z dużą historią. Pierwsze tego typu zawody odbyły się w 1927 roku w Krakowie.

Od wygrywania tej rangi imprezy zaczynają się wielkie tenisowe kariery - podkreśla Bielecki. - Na podium Mistrzostw Polski stawali między innymi Wojciech Fibak, Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg czy Agnieszka Radwańska. Na kortach spodziewamy się najlepszych polskich zawodników w tej kategorii wiekowej, dlatego o poziom sportowy imprezy jestem spokojny.

Wstęp na korty przy ulicy Pułtuskiej jest wolny. Rywalizacja rozpocznie się 3 lipca od gier eliminacyjnych. Gry finałowe i rozdanie nagród zaplanowano na 8 lipca. Wtedy też poznamy nowych Mistrzów Polski juniorów. Wrocław i Dolny Śląsk będzie reprezentowało kilku obiecujących zawodników i zawodniczek między innymi: Piotr Siekanowicz, Marcel Dzieło, Oliwią Orlińska czy Martyną Piechowicz wszyscy reprezentujący barwy Come-on Tennis Club Wrocław.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować