Recenzje Dagmary Chojnackiej: "Sokół spartański", "Rewolucje" i "Perry Mason"

Dagmara Chojnacka | Utworzono: 29.06.2020, 22:11 | Zmodyfikowano: 29.06.2020, 22:11
A|A|A

Conn Iggulden: SOKÓŁ SPARTAŃSKI

O takiego trudno zucha, jak był.... Ksenofont z Aten. Ten młody arystokrata i uczeń Sokratesa trochę przypadkiem znalazł się w środku imperium Persów, wśród najemnych wojsk złożonych z najsłynniejszych wojowników antyku: Spartan. Swoje niebywałe przygody opisał dokładnie i dzięki temu teraz, niemal dwa i pół tysiąca lat później, Conn Iggulden, jeden z wiodących współczesnych powieściopisarzy historycznych, mógł stworzyć tak porywającą, a jednak całkowicie zgodną z faktami powieść.

Boguś Janiszewski, Max Skorwider: REWOLUCJE

Autorzy świetnych „Murów" powracają z równie rewelacyjnymi, słowno - wizualnymi „Rewolucjami". Jeśli wasz nastolatek ma silną alergię na słowo pisane, jest szansa, że ten duet zadziała antyhistaminowo:

„Perry Mason" - serial HBO.

O ten serial pewnie będzie kilka kłótni: wielbiciele świetnie zrobionej telewizynej roboty i z pietyzmem tworzonej atmosfery, usłuszą zarzuty o niedociągnięciach scenariusza, a przede wszystkim, o przerobieniu kultowego amerykańskiego bohatera kryminałów na niedogolonego detektywa w stylu Colombo. Warto posłuchać a potem zobaczyć:

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować