Kobiecy trójgłos w Muzycznym Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 18.05.2020, 18:14 | Zmodyfikowano: 18.05.2020, 19:01
A|A|A

fot. Daria Meller

15 maja ukazał się drugi album projektu Tęskno zatytułowany po prostu „Tęskno”. Album jest obecnie dostępny na platformach elektronicznych oraz wysyłkowo. Premiera winyla odbędzie się pod koniec miesiąca.

Projekt Tęskno to początkowo wspólne dzieło Joanny Longić (wokal) oraz Hanny Raniszewskiej (piano, wokal), znanej jako Hania Rani.
Dziewczyny dzięki debiutanckiej płycie "Mi" zdobyły m.in. nominację do Fryderyka 2019 w kategorii "Fonograficzny Debiut Roku" oraz Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Projektowi nie udało się jednak przetrwać w formie duetu. O czym Joanna tak pisze w nocie prasowej dołączonej do nowej płyty:

„Kiedy nagrałam "Między nami", pierwszy utwór na nowy album, czułam się dumna, że utrzymałam Tęskno przy życiu. Byłam szczęśliwa, że mam w sobie tyle odwagi i samozaparcia żeby rozwijać dalej projekt, który kocham. Uwierzyłam, że mogę przenosić góry i nie ma przeszkód, których nie jestem w stanie pokonać”.

I jeszcze parę słów o samym albumie "Tęskno":

„ (...) Tworząc ten album wyobrażałam sobie spójną historię z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i uskrzydlającym słuchacza zakończeniem. Chciałam zaintrygować odbiorcę do tego stopnia, że nie będzie mógł oderwać od "Tęskno" uszu”.


Zanim muzyka Tęskno trafi w formie winyla trafi w Wasze ręce, porozmawialiśmy z Joasią na temat jej nowej muzyki, posłuchaliśmy także fragmentów jej nowego, raz jeszcze niezwykle lirycznego i przepełnionego klasyczną nutą, krążka.
Endy Yden już od paru miesięcy pojawia się na naszej antenie z cyklem #spiritsofyden. Nie inaczej było w tę środę.
Nasze spotkania z Endym stoją pod znakiem poszukiwania dźwięków spoza regularnych playlist radiowych.  Nie oznacza to jednak pomijania postaci znanych i sprawdzonych. I tak właśnie było podczas naszego kolejnego środowego łączenia. Jego bohaterem był sam Trent Reznor - muzyk i producent, który bez wątpienia miał spory wpływ także na twórczość Endyego. 


Nie rozmawialiśmy jeszcze w Muzycznym Wrocławiu z żadną ze Sióstr. Gdy się nadarzyła ku temu okazja, nie czekałem szczególnie długo z decyzją.  Tak oto Natalia Przybysz zagościła w waszych domach na 89.8 FM w ostatnią środę.

Na naszej antenie zabrzmiały najmocniejsze pozycje singlowe z ostatniej, szóstej już płyty Natalii zatytułowanej "Jak malować ogień" będącej naturalnym rozwinięciem brzmień oraz kompozycji, które ukazały się na poprzednich wydawnictwach – „Prąd” i „Światło nocne”. 

Jak się okazało, Natalia bardzo lubi Wrocław, a pytanie o wiolonczelę okazało się niezmiernie trafione. ;) No i wiemy już, kiedy usłyszymy ją na żywo w internecie. Sprawdźcie koniecznie w playerze u dołu strony.Przed 20:00 zaglądeliśmy na Wyspy Brytyjskie, gdzie od paru lat odważnie kroki stawia Marta Konik, przez wiele lat związania z Wrocławiem i lokalnymi formacjami. 

W listopadzie 2018 roku Fox zadebiutowała kawałkiem "Wild Heart", który został wykorzystany w jednym z odcinków brytyjskiego show 'Love Island' w ITV, a po kilku miesiącach wróciła z drugim singlem "Oops I am Dead" , który zafundował jej szansę zagrania na największym festiwalu muzycznym w Europie Glastonbury 2021.

Joulie na codzień mieszka w Londynie, w 2019 artystkę można było oglądać na scenach festiwali Nos Alive! w Portugalii oraz Soundrive Festival w Gdańsku.

W środę posłuchaliśmy najnowszego singla Joulie Fox, o którym napisała nam tak:

"'Fire in My Lungs' to oczyszczenie i uwolnienie się od ciągłego dogadzania innym. Kiedy zdałam sobię sprawę, że w moim życiu zawsze będzie ktoś z lepszym pomysłem na mnie i na to jakie wybory podejmuję, udało mi się odnaleźć moją własną wolność, bez ciągłego uczucia palenia w płucach."

Całość audycji do posłuchania raz jeszcze tutaj:Do usłyszenia. 
Za tydzień naszymi gośćmi będą RAT KRU, Marek Niedzielski oraz Squid.
Zapraszam!

Maciek Szabatowski 

REKLAMA

To może Cię zainteresować