#Hot16Challenge2 czyli rapowy pojedynek z koronawirusem

Łukasz Lorenc, mj | Utworzono: 12.05.2020, 08:02 | Zmodyfikowano: 12.05.2020, 08:02
A|A|A

fot. dawidpodsiadlo-hot16-mat prasowe

Tegoroczne #Hot16Challenge będące kontynuacją hiphopowej akcji z 2014 roku to muzyczne wyzwanie, któremu towarzyszy zbiórka na rzecz pomocy pracownikom służby zdrowia w walce z pandemią. Artyści z całej Polski nagrywają 16 wersów i nominują kolejne osoby do wspólnej zabawy. 


#Hot16Challenge to muzyczny sprawdzian umiejętności nawijania i składania wersów, które zostaną zarejestrowane na tzw. “setkę”. Wyzwanie powstało z inspiracji popularnym sześć lat temu #IceBucketChallenge. Teraz we współpracy z serwisem Rap Genius Polska oraz witryną SiePomaga.pl trwa sezon drugi, który stał się okazją do finansowego wsparcia służb medycznych walczących z koronawirusem. Jak to działa? Osoby, które zostały nominowane przez innych uczestników do nagrania swojej zwrotki i włączenia się w akcję pomocową, mają 72 godziny na odpowiedź. I uwaga, tym razem wyzwania podejmują się nie tylko raperzy:


– Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale przede wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem. Wierzę, że zbiorowa obserwacja rosnącej kwoty będzie świetnym mobilizatorem do wpłat, dlatego, jeśli czujesz się z tym okej, chciałbym Cię poprosić o udostępnienie informacji o wysokości przekazanej kwoty. Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. – tłumaczy Solar z SB Maffija,  inicjator całego przedsięwzięcia.


Swoje szesnastki nagrali między innymi Quebonafide, Dawid Podsiadło, Brodka, Taco Hemingway czy Paulina Przybysz, a nawet postaci niezwiązane bezpośrednio z branżą muzyczną,  jak Rzecznik Praw Obywatelskich – Adam Bodnar,  Kuba Wojewódzki, czy… popularny internetowy twórca Klocuch. Na uruchomionej witrynie https://hot16challenge.network/ możemy sprawdzić aktualny wynik oddolnej kampanii. Liczby są wręcz spektakularne – w akcji wzięło udział już ponad tysiąc nominowanych osób, generując ponad 132 miliony wyświetleń w kanale youtube. – Byłoby super obserwować jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek “Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem" – dodał Solar. I udało się, z nawiązką! Na ten moment zebrano 1 408 630 złotych, a całość zostanie przekazana polskim służbom zdrowia!  


Wynik mówi sam za siebie – hip-hop w Polsce jest aktualnie najpopularniejszym gatunkiem muzycznym, a wciąż rosnąca suma bezinteresownych wpłat świadczy o sile społeczności i wielkich sercach słuchaczy.
Wszystkie nagrania znajdziemy pod adresem:
https://www.youtube.com/results?search_query=%23hot16challenge2

Więcej o #Hot16Challenge usłyszycie w audycji PL GRA (wtorek) 22:00-24:00. Do usłyszenia!

REKLAMA

To może Cię zainteresować