RAMbeat w Nokia Garage - program specjalny na żywo!

Radio RAM | Utworzono: 26.02.2020, 14:28 | Zmodyfikowano: 26.02.2020, 14:28
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk i Radosław Bugajski

RAMbeat w Nokia Garage” to spotkanie z nowymi technologiami i nowymi brzmieniami w Radiu RAM na 89.8 FM. W sobotę 7 marca od godziny 18:00 zagraliśmy program specjalny, nadawany z siedziby Nokia Garage pod hasłem „RADIO | MUZYKA | TECHNOLOGIE”.


ROZMOWA: NOWE TECHNOLOGIE [18:00-20:00]

W pierwszej części programu wspólnie ze specjalistami wrocławskiego oddziału firmy Nokia porozmawialiśmy o tym, jak najnowsze technologie, nad którymi pracuje się we Wrocławiu – w tym przede wszystkim technologia 5G – wpłyną na nasze życie, miasta, w których mieszkamy i sposób, w jaki pracujemy.Poruszyliśmy temat  niezwykłych możliwości, jakie niesie nowa generacja komórkowa, zapytaliśmy ekspertów również o zasadność obaw związanych z wprowadzeniem technologii 5G.

Gospodarzem programu nadawanego ze studia w Nokia Garage, centrum innowacji, zlokalizowanego przy ul. Szybowcowej 2 był Maciej Szabatowski.


MUZYKA: NOWE BRZMIENIA  [20:00-22:00]

Drugą część naszego specjalnego programu poświęciliśmy temu, z czego słynie na naszej antenie program RAMbeat – muzyce elektronicznej oraz klubowej, tym razem ponownie w wersji na żywo!Na scenie Studia Niskich Temperatur we wnętrzach Nokia Garage oraz na żywo na 89,8 FM wystąpili dla Was dwaj uznani, zdolni polscy producenci muzyki elektronicznej: New Rome oraz MANOID.

NEW ROME
➡️ Na żywo w Nokia Garage:  20:00-21:00

Tomasz Bednarczyk (urodzony w 1986 roku) jest producentem muzycznym pochodzącym z Wrocławia. W młodości rozpoczął naukę gry na gitarze i grał w kilku zespołach prezentując muzykę indie czy hardcore punk. Od 2004 roku komponuje i pisze utwory, ukazując popową jakość dla swych kruchych zapisów oraz tworząc melancholijne impresje na bazie samplowanych brzmień akustycznych, syntezatorów czy dźwięków otoczenia.

 W 2014 roku rozpoczął współprace z Tomaszem Mreńcą pod nazwą Venter, projekt ma na koncie album “Venter” oraz dwie EPki. Pod koniec 2015 roku założył projekt New Rome. Pierwsza płyta “Nowhere” wyszła nakładem Room40 w 2016 roku, druga “Somewhere” w krakowskim Instant Classic na początku 2017 roku. Trzeci album “Elsewhere” został wydany w Requiem Records i zamka trylogię z “where”. (...)
W czerwcu 2019 roku nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukazał się nowy album projektu New Rome pt. “New Rome”. Tym razem towarzyszą mu zaproszeni goście, a wśród nich między innymi Misia Furtak, Hania Rani, Baasch czy Tomasz Mreńca. Całość opiera się na próbie połączenia awangardy z popem.

MANOID
➡️ Na żywo w Nokia Garage:  21:00-22:00

Kim jest MANOID? Skąd pochodzi? Kiedy się urodził?

Czy to w ogóle ważne? Ważna jest muzyka, którą tworzy oraz live acty, które prezentuje w klubach i na festiwalach całego świata. Już teraz ma na koncie występy w Holandii, Korei Południowej, na Islandii i Słowacji.
MANOID grał m.in. na Audioriver, a tego lata stanie na scenach festiwali Tauron Nowa Muzyka, Instytutu i Intro. I to wszystko jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu, który ukaże się jesienią w niemieckiej wytwórni, hafendisko.„RAMbeat: Studio Niskich Temperatur” poprowadzili dla Was Maciek Szabatowski (RAMbeat), Jacek Dojwa (RAMbeat, Universal Exports) w towarzystwie Konrada Fuławki (Nokia Garage, Innovation Officer).WIZUALIZACJE

O stronę wizualną tego wieczoru zadbała jedna z najsłynniejszych postaci polskiej sceny VJ-skiej - VJ Emiko.VJ EMIKO ( Emilia Gumańska) - wrocławska artystka video, vj, fotograf. Projekty VJ EMIKO należą do kategorii eksperymentalnych video art’ów łączących motyw ciała, jego ruch, z analogowymi elementami graficznymi, którym nadaje rangę̨ symboli. Wyrażając emocjonalne stany człowieka – medium, tworzy audiowizualny spektakl, który w połączeniu z muzyką wzmacnia wewnętrzne doznania odbiorcy. Wizualizacje VJ EMIKO to filmowo – fotograficzne sceny wypełnione energią, ruchem, kształtem i dynamiką postaci. 
O Nokia Garage

Nokia Garage to lokalne centrum innowacji, które definiują 3 słowa:

LUDZIE – czyli zaangażowana społeczność złożona z ekspertów firmy Nokia, naukowców, studentów, pasjonatów technologii i partnerów biznesowych, którą w wymianie wiedzy, know-how i kompetencji wspiera Nokia.

MIEJSCE – Nokia Garage to prawie 500 m2 przestrzeni pracy innowatorów, podzielonej na:

  • CREATIVE ZONE – strefę dedykowaną twórczej pracy, w formule projektowej lub podczas spotkań, wydarzeń i warsztatów;
  • MAKERSPACE – warsztat technologiczny, wypełniony solidnie usprzętowionymi stanowiskami do pracy nad mechanicznymi i elektronicznymi aspektami projektów: prototypów, modeli.
  • LAB – przestrzeń naszpikowana technologiami i rozwiązaniami teleinformatycznymi, dedykowana testowaniu nowych rozwiązania z różnych dziedzin

TECHNOLOGIA – W myśl koncepcji Open Innovation, Nokia Garage udostępnia najnowsze rozwiązania technologiczne firmy Nokia, w tym: 5G, cellular IoT, Edge Cloud oraz umożliwia współpracę i wymianę wiedzy z ekspertami specjalizującymi się w telekomunikacji, programowaniu, Machine Learning.

O programie RAMbeat

Program RAMbeat od blisko dekady promuje na 89,8 FM szeroko pojętą muzykę elektroniczną i klubową. Pierwsza jego edycja z udziałem publiczności odbyła się w marcu 2019 r. pod nazwą „Studio Niskich Temperatur”.Na scenie w Studiu Słuchowiskowym wystąpił wtedy wrocławski duet producencki Universal Exports.


After party
TFR.import #7 ■LEON LICHT ■Manel Cluny ■Grivola ■Memo. ■Rusky
Start: 11:30 PM

Klub Transformator
Tęczowa 57, Wroclaw


RAMbeat w Nokia Garage: Radio — Technologie — Muzyka
Program specjalny na żywo: sobota, 7 marca g. 18:00 – 22:00

Adres:
Wrocław, Szybowcowa 2 , Budynek West Link 
Na wydarzenie można było wejść wyłącznie dzięki wejściówkom rozdawanym na antenie Radia RAM.ORGANIZATORZY:  Radio RAM | Nokia Garage | Nokia

PARTNERZY:  Instytut Niskich Temperatur | Transformator | C&C Bookings |  Massage

POSŁUCHAJ RAZ JESZCZEREKLAMA

To może Cię zainteresować