10. Jubileuszowy Koncert Charytatywny

Radio RAM, GN | Utworzono: 31.01.2020, 16:13 | Zmodyfikowano: 31.01.2020, 17:13
A|A|A

mat. prasowe

Acoustic Trio – recital Roberta Janowskiego

Aukcja charytatywna na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej

Koncert Meli Koteluk z zespołem

Minęło już 10 lat od momentu, kiedy 8 grudnia 2010 roku w siedzibie fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pojawił się Radek Bielecki z wrocławskiego kabaretu Neo-Nówka.

Był posłańcem dobrej nowiny – zaproponował zorganizowanie koncertu charytatywnego. Powiedział, że razem z Michałem Gawlińskim i Romanem Żurkiem z kabaretu zgromadzą artystów, którzy zagrają podczas tego wydarzenia, całość zaś zostanie poprowadzona przez Neo-Nówkę.

Podtrzymujemy tę tradycję także i w tym roku i już po raz 10. zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz podopiecznych fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Nadchodząca, jubileuszowa edycja naszego święta została zaplanowana na 9 lutego 2020 roku. Podczas tego przedsięwzięcia wystąpią Mela Koteluk i Robert Janowski wraz ze swoimi zespołami. Tradycyjnie odbędzie się licytacja wyjątkowych dzieł sztuki, a także propozycji gwarantujących niepowtarzalne wrażenia, takich jak m.in. lot samolotem czy indywidualne zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z prezesem Radosławem Ratajszczakiem. W przerwie koncertu zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w charytatywnej loterii, w której wygrywa co drugi los. Będzie można również upolować coś dla siebie lub kogoś bliskiego w naszym sklepiku z niezwykłościami podarowanymi przez artystów, rzemieślników oraz pisarzy.

W tym roku cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wyjątkowy cel – fundacja podjęła się trudu realizacji marzenia rodzin, rodziców i opiekunów, czyli budowy Domu Opieki Wyręczającej. Dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore potrzebują profesjonalnej opieki medycznej, a ich opiekunowie – wytchnienia w sytuacjach szczególnych, m.in. kiedy i ich dotknie choroba. Wówczas będą mogli skorzystać z pomocy ośrodka.

Dom Opieki Wyręczającej będzie jedynym tego rodzaju miejscem we Wrocławiu, województwie dolnośląskim, a także w całej zachodniej części naszego kraju.

Podczas koncertu w zamian za pomoc utalentowani artyści o dobrych sercach dadzą radość wszystkim tym, którzy lubią łączyć zabawę z pomaganiem. Dlatego też hasłem koncertu jest „Pomagaj i baw się dobrze”, a czasem i „Szacun”.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci organizuje i finansuje działanie pierwszego, najdłużej działającego hospicjum dla dzieci na Dolnym Śląsku. Jest organizacją pożytku publicznego, utrzymującą się ze środków pochodzących z 1% podatku, refundacji kosztów leczenia z NFZ, dotacji sponsorów oraz zbiórek publicznych.

Więcej informacji o fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci na: www.hospicjum.wroc.pl

O koncercie opowiedziały na naszej antenie Magdalena Sysło i Katarzyna Lubiszewska z Fundacji Wrocławskiej Hospicjum dla Dzieci.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować