Kamienice: Urodzony w Breslau - odc. 78 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 14.11.2019, 17:50 | Zmodyfikowano: 14.11.2019, 18:05
A|A|A

Miejsce urodzenia: Breslau - przysparzało sporo kłopotów. Szczególnie podczas zabaw w powojennym Wrocławiu. Henryk Pawlak grał Niemca, chociaż Polakiem był od pokoleń, a dziadkowie za chlebem przyjechali do Ząbkowic Śląskich z Łodzi i Sieradza. Mama mamy miała w Łodzi cukiernię. Tato taty - hodował konie wyścigowe.
We Frankenstein (przedwojennych Ząbkowicach) urodziła się mama. A w 1944, już w Breslau, przedwojennym Wrocławiu - Henryk Pawlak.
O związkach bohatera z Bonifratrami, o cudem uratowanym życiu w lutym 1944, właśnie w piwnicy szpitala Bonifratrów. O życiu dziecka w oblężonym mieście. I o domu pierwszym, kamienicy przy Szewskiej, której już nie ma.
Zapraszamy:Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali... Kontakt: kamienice@radioram.pl


Przedwojenna ul. Szewska, fot. polska-org.pl

ul. Szewska na zdjęciu z polska-org.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować