Strefa Radia RAM: Piękno ma znaczenie

Radio RAM | Utworzono: 18.10.2019, 11:25 | Zmodyfikowano: 18.10.2019, 11:25
A|A|A

O tym, że piękno ma znaczenie wiadomo od dawna, ale również od dawna funkcjonuje wiele mitów o tym jak dbać o skórę jesienią i zimą, gdy za oknem mróz, wiatr, a w mieszkaniach rozgrzane powietrze. O tym, że krem tłusty nie jest panaceum na wszystko, a nawilżenie, odpowiednie tonizowanie, oczyszczanie i stosowanie kremów właściwie dobranych do naszego rodzaju skóry pomoże nam w zdrowej pielęgnacji mówiły ekspertki Clareny.  W nowym salonie w Wilczycach koło Wrocławia można skorzystać z porad fachowców, skonsultować się z kosmetologami, a nawet zbadać stan swojej skóry. 

Na początek rozmawialiśmy z Małgorzatą  Pindur - kosmetologiem, kierownikiem Działu Badań i Rozwoju o tym, jakie kosmetyki wybrać jesienią i zimą i dlaczego nasza skóra w tym okresie wymaga specjalnej opieki. Czy powszechne przekonanie, że zimowe kosmetyki powinny być tłuste i ciężkie jest dobre? Na jakie składniki w składzie kosmetyków warto zwracać uwagę?

Kolejnym gościem była Sylwia Rząca - kosmetolog i szkoleniowiec, która opowiadała o kosmetykach naturalnych. Czy to właśnie te powinniśmy wybierać, aby zaspokoić wszystkie potrzeby naszej skóry? Jak rozróżnić dobry kosmetyk naturalny od takiego, który ten naturalny tylko udaje? Ekspertka wyjaśniała, kiedy kosmetyki naturalne mogą nie być dla nas wskazane, albo wprost nam zaszkodzić.

Specjalistka Anna Maria Szczepaniak - kosmetolog i szkoleniowiec opowiadała o tym, jak dobrać odpowiedni kosmetyk do rodzaju skóry. Tłusta, sucha, a może mieszana - jak samodzielnie określić jaki mamy rodzaj cery?

Rozmawialiśmy również z Edytą Sędłak - kosmetologiem, specjalistą w Dziale Badań i Rozwoju o tym, które zabiegi pielęgnacyjne można wykonać w domu, a które lepiej w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Dowiemy się, kiedy bezwzględnie należy udać się do specjalisty. 

Na koniec raz jeszcze spotkaliśmy się z Małgorzatą  Pindur - kosmetologiem, kierownikiem Działu Badań i Rozwoju o kosmetykach profesjonalnych – czym są i dlaczego warto zainteresować się tym tematem. Był także czas na podsumowanie Strefy Stylu "Piekno ma znaczenie."

Sponsorem programu jest producent kosmetyków profesjonalnych Clarena, z firmowym salonem sprzedaży w Wilczycach koło Wrocławia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować