Strefa Stylu RAM: Jesienna Odnowa

Monika Jaworska, Radio RAM | Utworzono: 23.09.2014, 13:45 | Zmodyfikowano: 26.09.2014, 17:19
A|A|A

Zdjęcia: Anna Mikołajczyk, Justyna Chybalska

Do kolejnej Strefy Stylu RAM pod hasłem "Jesienna odnowa" zaprosiliśmy ekspertów z różnych dziedzin, którzy przekonali nas, że jesień to nie tylko najbardziej barwna i pełna uroku pora, ale również doskonały czas na odnowę dla ciała i dla ducha. Na spotkanie w restauracji Melancholia we Wrocławiu przyszły także zainteresowane poradami słuchaczki Radia RAM, które chętnie dyskutowały z zaproszonymi specjalistami.

Naszym pierwszym gościem była doktor Jolanta Markuszewska – Żelbromska z Wrocławskiego Centrum Okulistycznego. Opowiedziała o możliwości pozbycia się okularów, zaletach laserowej korekcji wad wzroku, a także o presbiopii czyli starczowzroczności, co się wiąże z fizjologią oka, bo z wiekiem po 40 roku życia postępuje proces utraty akomodacji. Nowe technologie w okulistyce to np. stosowanie soczewek wewnątrzgałkowych, dzięki którym pozbywamy się kłopotu noszenia okularów.
www.wco.com.pl

"Jaka pani pięknie nieopalona!" - to ulubiony komplement, jakim obdarza swoje pacjentki dr Małgorzata Bagłaj z Centrum Dermatologii Estetycznej „Bagłaj”. Z naszym gościem porozmawialiśmy o tym, jak zadbać o zdrowy wygląd cery, jakie zabiegi wykonać jesienią oraz o sposobach regeneracji skóry i koniecznej wizycie u lekarza dermatologa, aby ocenił jej stan po lecie. Doktor Bagłaj podkreśliła, żebyśmy pamiętali, że słońce jest szkodliwe dla skóry, ale na szczęście istnieje wiele skutecznych zabiegów, które pomagają w jej odnowie.
www.baglaj.com.pl

O jesiennych, fryzjerskich trendach - modnych grzywkach i przedziałkach, fryzurach gładkich, lśniących włosach - opowiedziały Anna Mikołajczyk i Ewa Jakubowska z Salonu Urody. Modne są fryzury asymetryczne, rudości, blondy z szerokimi kontrastowymi pasemkami, wysokie upięcia, warkocze. Najważniejsza jest jednak kondycja włosów, to, żebyśmy zadbali o ich zdrowy i naturalny wygląd np. stosując zabiegi nawilżające.
www.salonurody.wroclaw.pl

Dagmara Olbert, reprezentująca wyspecjalizowane sklepy brafitingowe „Perfekcyjne Dopasowanie”, przekonywała kobiety o zaletach odpowiednio dobranych biustonoszy, mówiła też trudnościach, na jakie natrafiają panie poszukując swojego rozmiaru oraz komforcie i uldze, jaką odczuwamy, kiedy wreszcie bielizna staje się naszą drugą skórą.
www.perfekcyjne-dopasowanie.pl

Z dr. Piotrem Bąkiem z Centrum Stomatologii Rodzinnej „Dental Corner” rozmawialiśmy o leczeniu bez bólu i strachu, o dziecięcych bolączkach, czyli walce z próchnicą, o tzw. wizytach adaptacyjnych u stomatologa - czyli o tym, że warto przynajmniej raz na 3 miesiące pojawiać się z dzieckiem w gabinecie, zanim zdarzą się jakiekolwiek bolączki, żeby maluch mógł przyzwyczaić się do miejsca. Doktor Bąk opowiedział także o koniecznych zabiegach pielęgnacyjnych i zdradził nam złotą zasadę: 2 x 2 x 2 - czyli szczotkujemy zęby 2 razy dziennie, przez dwie minuty i główką szczoteczki obejmujemy 2 zęby, a na koniec używamy płynu do płukania jamy ustnej.
www.dentalcorner.pl

O zaletach kuchni polskiej, która wcale nie musi być ciężka i tłusta opowiedział Łukasz Zaczyński szef kuchni z Restauracji Melancholia, która też zadbała o pyszny poczęstunek dla naszych gości. Szef podzielił się z nami przepisem na pysznego pstrąga w warzywach, poniżej przepis.
www.hotel-invite.pl/restauracja.html

Pstrąg kłodzki z jesiennymi warzywami
Składniki: pstrąg, marchewka, pietruszka, seler, cebula, ziemniaki i do tego odrobina ziołowego masła, wszystko pieczone w pergaminie około 20-30 minut (w zależności od wielkości ryby) w temperaturze 160 stopni, przyprawione solą, pieprzem, świeżymi ziołami, natką pietruszki - kapitalne danie na jesienny obiad!

REKLAMA

To może Cię zainteresować