Kulinarny Dzień Trójkąta we wrześniu na Przedmieściu Oławskim [PODCAST]

Radio RAM, GN | Utworzono: 28.08.2019, 16:22 | Zmodyfikowano: 28.08.2019, 16:22
A|A|A

fot. mat. prasowe

Karta dań tegorocznej odsłony prezentuje się wyjątkowo smakowicie. Sobotnia zabawa rozpocznie się w duchu less waste na leniwym śniadaniu w parku na Niskich Łąkach. Z odpowiednim zapasem energii uczestnicy przeniosą się na zbieg ul. Kościuszki i Komuny Paryskiej, gdzie otwarta zostanie Sąsiedzka Strefa Relaksu. Pełna muzyki i pysznych przekąsek przestrzeń stanie się miejscem wielu aktywności m.in. warsztatów kulinarnych oraz integrujących sąsiadów spotkań. To właśnie tam odbędzie się też Trójkonada – podwórkowa odsłona słynnej Familiady, w której wezmą udział dwie drużyny i lokalny Karol Strasburger!

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

W Pracowni Komuny Paryskiej 45 działać będzie jednodniowe studio fotograficzne, na jednym z podwórek odbędzie się spotkanie z Joanną Mielewczyk, autorką książki „Kamienice 2 – opowieści mieszkańców przedwojennego Wrocławia”, a wystawa główna i prezentacja form piernikarskich w Muzeum Etnograficznym dostępne będą za darmo. Na podwórku Muzeum odbędą się także otwarte dla wszystkich chętnych warsztaty z tworzenia pierników. W programie znalazły się też aż cztery tematyczne spacery – wędrówka szlakiem towarzyskiego i kulinarnego (dawniej i dziś) Trójkąta oraz specjalny spacer z audiodeskrypcją. W sobotę odwiedzić będzie można też budynek Liceum Ogólnokształcącego nr 4, i wystawę w studiu CTRL ART, a przy ul. Hercena uruchomiona zostanie pierwsza w tym rejonie społeczna lodówka.

Na deser w plenerze zagra wrocławski zespół Gaijin Blues. Łączący elektronikę z muzyką rodem z Japonii duet wystąpi w niedostępnym na co dzień ogrodzie Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec. Pod wieczór przeniesiemy się na plac Społeczny, gdzie najpierw zobaczyć będzie można dokumentalną komedię „Wieś pływających krów”, a po seansie rozpocznie się muzyczne afterparty, które potrwać może do białego rana!

Czym chata bogata

Przez cały dzień kilkanaście lokalnych kawiarni, restauracji i barów zaserwuje specjalne przysmaki za jedyne 3 złote. W czternastu miejscach zdobyć będzie można także specjalne pieczątki – na najwytrwalszych kolekcjonerów czekają nagrody-niespodzianki!

Dzień Trójkąta odbędzie się 7 września na Przedmieściu Oławskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny. Pełny program wydarzenia znaleźć można na www.strefakultury.pl/sasiadujemy  oraz facebook.com/sąsiadujemy

Impreza organizowana jest przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy. Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

O szczegółach opowiedział na naszej antenie Kajetan Buturlak ze Strefy Kultury Wrocław:

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować