Z miłością przez Kanadę

Jan Pelczar | Utworzono: 16.02.2019, 08:10 | Zmodyfikowano: 16.02.2019, 08:10
A|A|A

Pojechała na kilka miesięcy - została wiele lat. Minęło ich już osiem. Monika Grzelak zakochała się w Kanadzie. 

Początki były w Edmonton. I z dzisiejszej perspektywy można stwierdzić, że to nie była miłość od pierwszego wejrzenia.

Najmocniej rozkochały w sobie Monikę kanadyjskie plenery. - Mogę zatrzymywać się co dziesięć metrów, by zrobić zdjęcie - opowiadała w Podróżach z Radiem RAM. Przyznaje, że Kanada ją zmieniła. 

Udany wieloletni związek z Kanadą był możliwy dzięki przeprowadzce do Toronto. W kanadyjskiej metropolii wałbrzyszanka osiadła na dobre. 

Monika pracuje jako fotograf ślubny. Dzięki specyfice kanadyjskich wesel z pracy wraca zdecydowanie wcześniej niż jej koleżanki i koledzy po fachu w Polsce.

Swoje podróże Monika opisuje na blogu. Jest wśród nich wyprawa, która zajęła pięć tygodni i dzień. Tyle zajęło przejechanie 13,344 km z Toronto do Tofino na Wyspie Vancouver i z powrotem. Po drodze Polka realizowała projekt "Love Across Canada"

Kanada jest też doskonałą bazą wypadową do dalszych podróży. Wystarczy nie dbać o niezwykle małą liczbę dni urlopu, jaka przysługuje na kanadyjskich etatach i można wyprawiać się na Karaiby, czy do Meksyku.

Niedawno Monika była na Arubie. Apetyt na rajskie wyspy nie został zaspokojony, dlatego w planach są wypady do Azji. 

Przewodniczka ostatnich Podróży z Radiem RAM regularnie powraca też w rodzinne strony. Za tydzień do Podróży w roli prowadzącego powróci Bartosz Synowiec. Do usłyszenia w sobotę po 10:00. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować