Zimowa Strefa Radia RAM w Hydropolis

Radio RAM, BT | Utworzono: 22.01.2019, 09:53 | Zmodyfikowano: 22.01.2019, 09:57
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

W pierwszy weekend dolnośląskich ferii zabraliśmy Was do Hydropolis, gdzie przygotowano szereg atrakcji dla odwiedzających, o czym, między innymi, rozmawialiśmy z ekspertami w naszej Zimowej Strefie Radia RAM.

Pierwszym gościem Strefy był Rafał Zagrobelny - menager Hydropolis, który przedstawił nowości znajdujące się w centrum wiedzy o wodzie. Należy do nich wykonana z pieczołowitością makieta Wrocławia, uznawana za najnowocześniejszą makietę w Polsce. Wykonanie jej zajęło 9 miesięcy, a większość modeli umieszczonych na niej to druki 3D. Dla przykładu sama Hala Stulecia drukowała się aż 26 godzin.

Kolejną nowością jest podwodna wizyta w rafie koralowej. Eksponat, który miał swoją premierę dzisiaj, to niewielkie pomieszczenie imitujące wnętrze batyskafu. Półokrągłe ekrany umieszczone wewnątrz mają dać poczucie pływania w nim i, za pomocą wyświetlanych filmów, zwiedzania rafy koralowej. Z informacji umieszczonych wewnątrz można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących raf występujących na świecie.

Kamil Chmiel i Robert Lisek, przewodnicy po Hydropolis, opowiedzieli o eksperymentach i pokazach, których można być świadkiem odwiedzając centrum. Pasta do zębów dla słonia, ciekły azot czy suchy lód to tylko niektóre z pokazywanych atrakcji. Wiele wodnych eksperymentów można wykonać samemu w domu, do czego zachęcali nasi eksperci. 
Partnerem Strefy Radia RAM jest Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis.

HYDROPOLIS
 MPWiK REKLAMA

To może Cię zainteresować