Hydropolis ponownie otwiera się dla gości

BT, mat. prasowe | Utworzono: 11.02.2021, 13:19 | Zmodyfikowano: 11.02.2021, 13:19
A|A|A

fot. mat. prasowe

Goście odwiedzający Hydropolis będą mogli podziwiać nową wystawę, na którą składają się fotografie nagrodzone w 16. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. Najlepsze zdjęcia zostały wybrane spośród 9000 nadesłanych prac. W tegorocznej edycji aż jedna trzecia wszystkich nadesłanych zdjęć rywalizowała w „wodnej” kategorii.

 – Od dwóch lat w Wielkim Konkursie Fotograficznym zagościła nowa kategoria specjalna, której patronuje Hydropolis. Skupiona jest wokół trzech tematów: ocean życia, człowiek i woda oraz miasto i woda. Wybraliśmy te zdjęcia, które z troską, uwagą i z wnikliwym spojrzeniem autora oddają temat wody, tak cennego i niezbędnego do życia zasobu, bowiem wszystko się zaczyna od wody – tłumaczy Wiola Samborska, jurorka konkursu i menedżerka CEE Hydropolis i Działu Marketingu MPWiK we Wrocławiu.

 Najnowszą wystawę czasową można oglądać do końca kwietnia 2021 roku. Jest dostępna w godzinach otwarcia Hydropolis, w cenie biletu na wystawę stałą.

Na terenie Hydropolis może przebywać maksymalnie 300 gości. Każdy z nich przy zakupie biletu otrzyma jednorazowe rękawiczki. Zwiedzający będą poddawani obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała i muszą pamiętać o noszeniu maseczek. Ponadto na terenie całego obiektu będą rozmieszczone pojemniki z płynem do dezynfekcji. Centrum wiedzy o wodzie nie zapomina też o swoich pracownikach. Przewodnicy będą pracować w maseczkach lub przyłbicach oraz w rękawiczkach, a w pawilonie kasowym została zainstalowana ścianka z pleksi, oddzielająca sprzedawcę od gościa. W ofercie jedynego w Polsce centrum wiedzy o wodzie tradycyjnie znajduje się zwiedzanie indywidualne, grupowe z przewodnikiem oraz warsztaty edukacyjne. Należy pamiętać, że grupa może liczyć do 13 osób zarówno podczas zwiedzania, jak i udziału w warsztatach.

Mimo stacjonarnego otwarcia, Hydropolis nie zaprzestaje swojej aktywności wirtualnej. Nadal organizowane będą warsztaty on-line poświęcone ekologii i środowisku, a uczniowie i uczennice szkół podstawowych ciągle mogą korzystać z wiedzy przewodników i przewodniczek centrum wiedzy o wodzie i uczestniczyć w projekcie #HYDROeduwsparcie. Zdalne, bezpłatne korepetycje pomagają młodzieży w nauce i cieszą się dużym zainteresowaniem, stąd decyzja o kontynuacji akcji.

Centrum Edukacji Ekologicznej jest czynne od wtorku do piątku w godzinach 9.00-18.00. Z kolei w weekendy czeka na wszystkich od godziny 10.00 do 20.00. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować