Zaśpiewajmy dla Niepodległej na Placu Wolności

Bartek Synowiec, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 08.11.2018, 11:27 | Zmodyfikowano: 08.11.2018, 11:27
A|A|A

W samo południe wielkie zgromadzenie dolnośląskich chórów, zespołów i wszystkich kochających śpiew wykona razem jedną pieśń legionową podejmując tym samym próbę ustanowienia rekordu świata w liczbie śpiewających jeden utwór. Będzie to kulminacyjny moment wielkiego spotkania pokoleń i artystów zorganizowanego dla upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy.

To wspólna inicjatywa Radia Wrocław i Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Prezes Zarządu Radia Wrocław Jolanta Piątek i Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podpisali list intencyjny w tej sprawie. Zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu trafiło już m.in. do samorządów, instytucji kulturalnych, szkół i zespołów artystycznych.

Ideą tego wyjątkowego spotkania jest bowiem możliwie najszerszy udział Dolnoślązaków w celebrowaniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Temu licznemu chórowi towarzyszyć będzie specjalna orkiestra, przy akompaniamencie której zebrani zaśpiewają także inne pieśni niepodległościowe. W ten sposób Plac Wolności we Wrocławiu stanie się wielką estradą, a wspólne śpiewanie niezatartym wspomnieniem dla uczestników przedsięwzięcia.

Każdy występujący otrzyma na pamiątkę wydarzenia specjalnie wydany na tę okazję śpiewnik i odznakę stanowiącą materialny dowód uczestnictwa w próbie ustanowienia rekordu świata w śpiewaniu dla Niepodległej.

 Więcej o wydarzeniu w rozmowie z Małgorzatą Majeran-Kokott i Markiem Obszarnym z Radia Wrocław:

REKLAMA

To może Cię zainteresować