Teatr Komedia: Dwie godziny zwariowanej zabawy w świecie mody

Piotr Osowicz | Utworzono: 28.08.2018, 16:06 | Zmodyfikowano: 28.08.2018, 16:06
A|A|A

fot. Piotr Osowicz

Świat mody, eleganckiej bielizny i seksownych modeli jest tematem najnowszej premiery wrocławskiego Teatru Komedia . W "Damskim biznesie" bohaterki postanowiły rozkręcić swój własny modowy interes, w tajemnicy przed podejrzliwymi mężami. Szybko okazuje się, że wśród seksownych modeli, eleganckiej bielizny i drogich butów będzie to bardzo trudne. 

Znany wrocławski aktor i reżyser Wojciech Dąbrowski z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru opowiada o reżyserowanej przez siebie sztuce:

- To jest typowa farsa w której główną rolę odgrywają drzwi i rekwizyty. My mamy tylko szybko wchodzić i wychodzić i przekazywać tekst. Akcja musi być wartka przy dobrej muzyce przy jasnych światłach. W każdym miejscu jak się śmiejemy się Państwo zbudzicie, będziecie wiedzieli gdzie jesteście i będziecie wiedzieli jak akcja dalej przebiega, bo ona przebiega ciągle tak samo.

Czy istnieje receptę na dobrą komedię? Opowiada o tym grająca jedną z kobiet aktorka Marzena Kopczyńska:

- Dobry tekst to jest podstawa i przede wszystkim "granie bez piłki. To jest taki zwrot aktorski czyli umiejętność stworzenia zabawnej sytuacji pomiędzy słowami. Myślę, że to najbardziej cieszy, ale też dystans do samego siebie, żeby umieć się pośmiać i żeby pokazać Polakom z czego my lubimy się pośmiać, żeby się tego nie bać, nie wstydzić - to jest taka recepta.

W "Damski biznesie" na scenie zobaczymy m.in Beatę Rakowską, Pawła Okońskiego, Mariusza Ochocińskiego.  Premiera 16 września na scenie Teatru Lalek we Wrocławiu. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować