Wakacje z Radiem RAM na półmetku lata

Anna Fluder | Utworzono: 28.07.2022, 17:19 | Zmodyfikowano: 28.07.2022, 17:19
A|A|A

Półmetek wakacji rozpoczęliśmy spotkaniami w wakacyjnym studiu Radia RAM, które jak co tydzień w lipsowe piątki gościło w Marinie Kleczków. Tym razem rozmawialiśmy o sztuce malarskiej i teatralnej, o koncertach i aktywnościach wspierających ukraińskich uchodźców oraz zaprosiliśmy na spacer po Kleczkowie.

Na początek o sztuce dwóch katalońskich artystów, których prace są właśnie do zobaczenia we Wrocławiu. Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego i Pałacu Królewskiego opowiadała o surrealistach, biografiach i twórczości Joan Miró i Salvadora Dalego. Ale nie zabrakło wspomnień sprzed lat, gdy na Kleczkowie było kąpielisko.

W Marinie Kleczków także jest do zobaczenia sztuka... z plakatów.

Na chwilę ze sceny zszedł i nasze plenerowe studio odwiedził wrocławski aktor, reżyser i współzałożyciel Wrocławskiego Teatru Komedia, Wojciech Dąbrowski. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w wakcyjnym repertuarze Sierpień z Komedią. A gdyby tak zagrać na plaży?

Po godzinie 16.00 porozmawialiśmy o tym jak radzą sobie we Wrocławiu uchodźcy z Ukrainy, a naszym gościem była pochodząca z Charkowa flecistka Anna Zubina. Zaprosiła też na wyjątkowy koncert w samym sercu Wrocławia i zachęcała do udziału w chórze dla dzieci.

A na finał zaprosiliśmy na spacer po Kleczkowie, oczywiście pozostając na plaży. Nasi goście: Bartosz Zubik z Wrocławskiego Instytutu Kultury i przewodnik Szymon Maraszewski, opowiadali co warto wiedzieć o tej części Wrocławia. Gdzie się wybrać, co zobaczyć, a co jest jeszcze do odkrycia. Ahoj przygodo na wodzie i na lądzie wrocławskiego osiedla nad Odrą.

Zagraliśmy Wakacje z Radiem RAM z Mariny Kleczków.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować