KoktajLOVE piątki z Radiem RAM: sztuka i dizajn, fantastyka, kubańskie rytmy, Skalpel, Motoclassic Wrocław i książki na wakacje

Bartek Synowiec | Utworzono: 09.08.2018, 05:52 | Zmodyfikowano: 09.08.2018, 05:52
A|A|A

Zaczęliśmy od zaproszenia na Madoa SpiriTime - czyli projekt artystyzny, w którym spotkamy się z różnymi formami sztuki wizualnej. Swoje prace malarskie zebrane pt. "Innerpath" w Arsenale prezentuje Anna Biela, autorka projektu, a Bianca Patricia Isensee w Galerii Za Szybą dzieli się fotografiami wykonanymi  w klasztorze buddyjskim na małej skalnej wyspie w Tajlandii. Wystawa zatytułowana jest "Intangibles". Ponadto w ramach Madoa SpiriTime do 19 sierpnia na Wyspie Tamka można podziwiać prace plenerowe wykonywane przez rozmaitych artystów.

W Koktajlowym Piątku wkroczyliśmy też w świat cyberpunka. Naszym gościem był wrocławski pisarz Krzysztof Haladyn znany z powieści „Na skraju strefy”, ktorej akcja dzieje się w czarnobylskiej Strefie Zero. Tym razem autor opowiedział o swojej najnowszej książce "Cyfrak" przedstawiającej futrystyczną wizję zdewastowanego świata, w którym przetrwały nieliczne, zarządzane przez korporacje Miasta. To, w ktorym dzieje się akcja książki bardzo przypomina Wrocław.

Kolejnym gościem była Katarzyna Białończyk. Zaprosiła Was na imprezy z cyklu Playa Cubana, podczas nich można wspólnie bawić się przy gorących rytmach kubańskiej muzyki. Najbliższa edycja, 12 sierpnia, będzie miała specjalny, charytatywny charakter. Pieniądze z niej zebrane pomogą Kasi zmagającej się z chorobą nowotworową. We wrześniu natomiast szykuje się specjalne wydarzenie na płycie Rynku: 10. urodziny Casa de la Musica połączone z 60. urodzinami Jose Torresa.

Gorącą relację z tegorocznej edycji OFF Festivalu przedstawili Marcin Cichy i Igor Pudło - muzycy grupy Skalpel, która także miała okazję zaczarować publiczność katowickiego festiwalu. Panowie zdradzili także, że wielkimi krokami zbliża się ich czwarty wspólny album.

Było też o samochodach, bo za tydzień Motoclassic Wrocław, czyli wyjątkowa i niepowtarzalna impreza motoryzacyjna organizowana na Zamku Topacz.  Adam Kornafel - komandor zlotu - omówił program tegorocznej edycji. Porsche, Bugatti, parada Ferrari? To wszystko w weekend za tydzień.

Na koniec powrót do liteatrury. Naszym ostatnim gościem byłaMarzena Karwowska z filii nr 57 wrocławskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej z ul. Szewskiej 78, która o książkach wie niemal wszystko, sama czyta...ponad 300 książek rocznie! W naszym wakacyjnym studiu polecała lektury na lat, a wśród nich m.in. "Szczęśliwy jak łosoś" Anny Kurek, "Hasztag" Remigiusza Mroza czy "Czarna trasa" Antonio Manziniego.

Zapraszamy!

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować