Nie tylko komedie i farsy, książki na wakacje poleca Wojciech Dąbrowski

Anna Fluder | Utworzono: 08.08.2018, 18:11 | Zmodyfikowano: 08.08.2018, 18:11
A|A|A

Aktor, reżyser i współzałożyciel Wrocławskiego Teatru Komedia Wojciech Dąbrowski na wakcje poleca nie tylko farsy i zabawne historie.  Oczywiście najczęściej sięga po takie właśnie scenariusze, ale to z myślą o nas, o widzach. Do teatru zaprasza kusząc dobrą zabawą, wzruszeniami i emocjami. On sam do zobaczenia jest m.in. w spektaklach "Szalone nożyczki", "Boeing, boeing" czy "Pomoc domowa". A już wkrótce także w najnowszej propozycji Teatru Komedia "Damski biznes". Aktorzy szykując się do swych ról zaczytują się sztuką, a my tymczasem możemy sięgnąć po propozycje odstawione na Półkę z Książkami w Radiu RAM.

Więzienny prawnik. John Grisham 

Malcolm Bannister odsiaduje wyrok dziesieciu lat za przestepstwo, w które został wplatany. Po wyczerpaniu wszelkich mozliwosci apelacji zabija czas, udzielajac porad prawnych osadzonym, i marzy o opuszczeniu murów zakładu karnego. Szansa na to nadchodzi niespodziewanie, gdy okazuje sie, ze jeden ze współwiezniów zna sprawce i motyw zamordowania sedziego federalnego. A Malcolm ma pomysł, jak te wiedze wykorzystac. Nie tylko do uzyskania wolnosci, lecz takze do zemsty na ludziach, którzy zrujnowali mu zycie.

Opowiadania bizarne. Olga Tokarczuk

Zaskakujące i nieprzewidywalne opowiadania, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość. Każde z nich toczy się w innej przestrzeni. Wołyń w epoce potopu szwedzkiego, współczesna Szwajcaria, odległa Azja i miejsca wyimaginowane. Czym jest poczucie dziwności i skąd ono pochodzi? Czy dziwność jest cechą świata, czy może jest w nas? Zmienny rytm opowiadań sprawia, że czytelnik ani przez chwilę nie może być pewny tego, co wydarzy się na kolejnej stronie. Obecne w opowiadaniach elementy groteski, czarnego humoru, fantastyki i grozy unaoczniają, że w naszej rzeczywistości nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Na koniec zaproszenie na Sierpień z Komedią do Wrocławskiego Teatru Komedia. Można sobie powetować brak urlopu, albo skorzystać z czasu wolnego pod nieobecność dzieci, które wyjechały na wakacje. Dobrej zabawy we Wrocławiu życząc Wojciech Dąbrowski zaprasza na sztuki, które bawią od lat i na te, których tytuły wciąż przyciągają jak magnes.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować