System rekrutacji do żłobków znów wysłał błędne informacje

Justyna Kościelna | Utworzono: 05.08.2018, 09:30 | Zmodyfikowano: 05.08.2018, 09:40
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay

To nie tak poważna wpadka jak za pierwszym razem, gdy niemal 600 osób dostało błędne wyniki naboru, ale i tak, zdaniem rodziców, nie powinna się przytrafić. Tym razem, po drugim etapie naboru, część rodziców, która miała już zagwarantowane miejsce dla dziecka, dostała informacje o ponownej kwalifikacji wraz z prośbą o przyniesienie dokumentów.

- Byłam bardzo zaskoczona widząc tę wiadomość, bo przecież umowę już wcześniej podpisaliśmy. Pomyślałam, że może została ona unieważniona, ale później okazało się, że to błąd systemu - mówi jedna z mam:

ZOBACZ TEŻ: Rodzice piszą do prezydenta. Żądają wyjaśnień ws. rekrutacji do żłobków

- To nie pierwszy raz, jak system źle działa, ciężko to już nawet komentować - dodaje inna mama, która brała udział w rekrutacji: 

Maja Wysocka z wrocławskiego magistratu przyznaje, że doszło do pomyłki podkreśla jednak, że "ze wstępnej diagnozy wynika, że sytuacja miała charakter marginalny". - W pojedynczych przypadkach, po zalogowaniu do systemu, wyświetlił się komunikat, który wysłany był już wcześniej. Komunikat nie miał wpływu na wyniki rekrutacji. Wyjaśniamy sprawę z firmą obsługującą system - dodaje Wysocka.  

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować